Asgari ücret için 5200 TL talep edildi!

Yeni yıla yaklaştığımız son aylarda asgari ücretin ne olacağı tartışma konusu oldu. Artan dolar kuru ve fiyatlar yüzünden DİSK asgari ücret için 5200 TL talep etti.

Asgari ücret için 5200 TL talep edildi!

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 2022 yılı için asgari ücret talebini duyurdu. DİSK'in beklentisi düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı. 

DİSK Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu, "Asgari ücret sürecinde bütün emek örgütlerinin ortak bir tutum alması ve ortak politikalarla asgari ücret mücadelesi yürütmesinin son derece önemli olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede geçmiş yıllarda DİSK, TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ tarafından açıklanan asgari ücrete ilişkin politikaların arkasında olduğumuzu bir kez daha açıklıyor ve bu yıl da benzer bir ortak tutumun son derece yararlı olacağını düşünüyoruz" ifadelerine yer verdi.

Asgari ücret için 5200 TL talep edildi!

 Yeni yıla yaklaştığımız son aylarda asgari ücretin ne olacağı konusu gündemden düşmüyor. Dün Merkez Bankası'nın faiz oranını indirmesiyle dolar tekrar artış gösterdi. Piyasalarda yaşanan çalkantılar hayatın her alanına yansıyor. Bu bağlamda hayat şartlarının karşılanabilmesi için 5200 TL asgari ücret talep edildi.