Güncel

Biz eksik kaldık! Metaverse evrene iki isim daha katıldı

Metaverse evren her gün daha fazla büyüyor. Bugün iki farklı marka birlik olup metaverse evrende farklı bir uygulamaya imza attı. İşte tüm detaylar.

Biz eksik kaldık! Metaverse evrene iki isim daha katıldı

Meta ve Microsoft, meta veri tabanı için emelleri olan tek şirket değil. Perşembe günü Nike, Nikeland adlı ücretsiz bir sanal oyun alanı sunmak için Roblox ile bir ortaklık yaptığını duyurdu. Böylece Nike da metaverse evrenine giriş yapan isimler arasında yer aldı.

Mobil entegrasyon sayesinde Nike'in oyun alanında, telefonunuzu gerçek hayattaki hareketleri taklit etmek için kullanabileceksiniz. Bu şekilde uzun atlamalar, hızlı koşmalar gibi şeyler yapabilirsiniz. Doğal olarak, oyuncuların avatarları için Nike eşyalar alabilecekleri bir dijital showroom da var.

Biz eksik kaldık! Metaverse evrene bir isim daha katıldı

CNBC'ye göre bu, markanın alan için planladıklarının sadece başlangıcı. Gelecekte, küresel spor etkinliklerine bağlı yarışmalara ev sahipliği yapabilir. Örneğin, 2022 Dünya Kupası Katar'da başladığında futbol maçlarına ev sahipliği yapabilir. Showroom ayrıca bir gün gelecekteki ürün sürümleri hakkında bilgi verebilir. İşin özeti artık Nike ürünlerini gerçek hayatta kendinize değil avatarınıza satın alabilirsiniz.

Nike'ın bir metaverse oyununda Roblox ile ortak olduğunu görmek sürpriz değil. Roblox aylık tahmini 200 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla çocuklar ve gençler arasında en popüler oyunlardan biri. Nike, gençlerin markayla etkileşime geçebilecekleri boş bir alan sunarak, onların gerçek dünyada müşterisi olmaları için bir yol yaratıyor. Siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Dünyanın dijital bir şekil alacağını düşünüyor musunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.