Güncel

Asgari ücrete gelen zam sonrası fırsatçılar sahneye çıktı! Otomobile büyük zam!

Geçtiğimiz gün açıklanan asgari ücret zammı sonrasında sahneye fırsatçılar çıktı. Gelen zammın hemen akabinde ikinci el otomobil fiyatlarında büyük artışlar yaşandı. İşte detaylar.

Asgari ücrete gelen zam sonrası fırsatçılar sahneye çıktı! Otomobile büyük zam!

Gündemi az çok takip edenlerin de bildiği üzere, geçtiğimiz gün 2023 asgari ücret zammı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre asgari ücret ile çalışanlar, önümüzdeki yıl 8506 TL aylık ücret alacaklar. Yüzde 50’nin üzerinde gelen zam sonrasında, bazı fırsatçılar direkt olarak ilan fiyatlarını güncellediler.

Normal şartlarda asgari ücrete gelen zam sonrasında, piyasanın bunu biraz sindirmesi gerekir. Bu sayede alım gücü, bir süreliğine de olsa artış göstermiş olur. Fakat daha zam açıklanır açıklanmaz, a’dan z’ye herşeye zam gelmesi, alım gücünü arttırmayacağı için asgari ücret zammının da tüm cazibesini yitirmesine neden olur.

Asgari ücrete gelen zam sonrası fırsatçılar sahneye çıktı! Otomobile büyük zam!

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamanın hemen ardından, sarı sitedeki otomobil ilanlarında büyük artışlar meydana geldi. Sadece kısa bir süre önce favoriye eklenen ilanların fiyatı bir anda önemli ölçüde arttı. Dilerseniz bu artışlara aşağıdaki görsellerden göz atabilirsiniz.

Asgari ücrete gelen zam sonrası fırsatçılar sahneye çıktı! Otomobile büyük zam! - Resim : 1

Asgari ücrete gelen zam sonrası fırsatçılar sahneye çıktı! Otomobile büyük zam! - Resim : 2

Biz örnek teşkil etmesi için sadece birkaç fotoğraf seçtik. Fakat yüzlerce ilanda bu şekilde artışın gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Görünen o ki bu durum sadece otomobille sınırlı kalmayacak. Daha pek çok şeyin fiyatında hızlı artışlar yaşanması olası görünüyor.

Yorumlar
Zor
Cok basit putunin yaptigi gibi kayyum atican yari fiyatina satican urunleri
Cevapla
aykut
tüm büyük marketler de fırsatçılık yapip fiyatları şişiriyorlar türkiye de denetim olmayınca fiyatlarla oynama yapılıyor tamam seni kurtarabilcek zammını koy aşırı artışda yapma mesela değeri 12 TL olan ürün sen gidipde 25 TL koyma resmen halkı kazıklama bu söylenecek çok söz varki bu ülkede SIKI DENETİMLER OLMAYINCA BU HEP BÖYLE GİDER HARAM ZIKKIM OLSUN BÖYLE YAPANLARa....
Cevapla
Bülent
Haram olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.