Güncel

Asgari ücrete yönelik karar resmi gazetede yayımlandı!

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücretle ilgili açıklamalar bugün yapılacak. Açıklamadan önce asgari ücrete yönelik karar resmi gazetede yayımlandı.

Asgari ücrete yönelik karar resmi gazetede yayımlandı!

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücretle ilgili açıklamalar için gözler o saate çevrildi. Dün toplanan asgari ücret belirleme komisyonu bugün artık asgari ücreti açıklayacak. 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu ara zam için ilk toplantısını dün yapmıştı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam miktarını belirlemek için çalışmalarına dün saat 15.30'da devam edildi.

Komisyonda işçi kesimini Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), işveren kesimini de Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsil ediyor.

Asgari ücrette gözler o açıklamaya çevrildi!

asgari ücret açıklanack

Bakan Bilgin , "Asgari ücret için hep normal, zamanında artacak demiştim ama gelinen noktada enflasyon nedeniyle yeniden belirlememiz gerekiyor. Enflasyon gelir dağılımını bozuyor. Çalışanlar enflasyon karşısında kendi gelirlerini düzenleyemediği için sosyal devlet tedbirleri devreye girmektedir. Enflasyonun emekçiler üstündeki baskısını kaldıracağız. Çalışanlarımızın enflasyon karşısında korunması bizim görevimizdir" demişti. Bakan Bilgin, dün başlatılan komisyon çalışmalarının yarın sonuçlanacağını ümit ettiklerini de belirtti.

Yeni asgari ücreti NATO zirvesi dönüşü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın açıklaması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışanları enflasyona karşı korumanın görevleri olduğunu belirtti. Sizce asgari ücret kaç olarak açıklanacak? Bize yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Asgari Ücret Yönetmeliğinin 11. Maddesini değiştiren karara göre komisyonun belirlediği ve Resmî Gazete’de yayımlanan asgari ücret tutarı, bir tarih belirtilmemesi halinde kararın yayımlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girebilecek. Bu sayede vatandaşlar zam kararının ardından beklemek zorunda kalmayacak.

Yorumlar
Yusuf Durmaz
En azından Bi 6.500 yapsalar millet biraz kendine gelir
Cevapla
Hulusi
5880
Cevapla
Carefulless
4251 tl
Cevapla
Şahin Murat
6000 TL olur bence
Cevapla
İlyas
5940 tl
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.