Güncel

iPhone kullanıcıları Android evrenine daha hızlı geçebilecek!

Apple iPhone kullanıcısı olup Android bir telefon almayı düşünebilirsiniz. Böyle bir durumda eski iPhone telefonunuzdan yeni telefonunuza geçiş Google sayesinde artık daha hızlı ve zahmetsiz olacak. İşte detaylar.

iPhone kullanıcıları Android evrenine daha hızlı geçebilecek!

Google'ın tüm Android 12 telefonları (ve daha yenileri) için Apple iOS'tan Android'e geçiş uygulaması bazı Pixel cihazları ile sınırlıydı. Artık yeni geçiş uygulamasıyla Google'ın platformuna geçiş yapmak isteyen iPhone kullanıcıları bu işi daha kolay yapacaklar.

Daha önce yalnızca Google Pixel cihazları ile çalışan uygulama, kişiler, fotoğraflar, videolar, takvim etkinlikleri ve daha fazlası gibi iPhone verilerini kablosuz olarak veya bir Lightning USB-C kablosuyla yeni cihazınıza aktarabilecek.

iPhone'dan Android'e geçmek artık daha kolay

Google, Android'e geçmenin bazı nedenlerini vurgulayan bir blog gönderisinde, iPhone kullanıcıları için Android'e Geçiş uygulamasının artık tüm Android 12 telefonlarına sunulduğunu duyurdu. Apple'ın 'Move to iOS' uygulaması yıllardır kullanıcıların iPhone'a geçmesine yardımcı olurken, şimdiye kadar yalnızca Pixels ile çalışan "Switch to Android" uygulamasıyla Google'ın yanıtı oldukça geç ve sınırlı bir şekilde en nihayetinde gelmiş oldu.

Samsung ve OnePlus gibi Android OEM'leri, iPhone ve Android içeriğini aktarmak için kendi veri taşıma uygulamalarını sunuyorlar. (SmartSwitch, OnePlus Switch). Ancak Google, "Switch to Android" uygulamasını kablosuz ve kablolu aktarımlar için tek ve varsayılan bir deneyim haline getiriyor gibi görünüyor.

Google ile iPhone'dan Android'e hızla geçebileceksiniz!

Google uygulamasıyla aktarılabilen iPhone verileri arasında; kişiler, fotoğraflar ve videolar (yerel olarak veya iCloud'da saklananlar), müzik (iTunes olmayan, DRM'siz), uygulamalar (ücretsiz olanlar), takvim etkinlikleri, alarmlar, arama günlükleri ve mesajlar bulunuyor. SMS'lere gelirsek, iMessage metinlerinin yanı sıra Whatsapp mesaj geçmişi ve medyayı da aktarabilirsiniz. Elbette, yapacağınız bu işlem için Android telefonunuzdaki metni almak adına bu işlem sırasında iPhone'daki iMessage'ı devre dışı bırakmanız gerekecek.

Google ayrıca, aktarım işlemi için verilerin bir kopyasını oluşturularak güvenli ve güvenilir hale getirildiğini de söylüyor. Aktarım sırasında bir şeyler ters giderse, içerik eski cihazda güvenli bir şekilde kalacağından herhangi bir veri kaybı riski de söz konusu değil.

Sizce Google, bu yeni gelişme ile Android'e çok kullanıcı çekebilecek mi?

Yorumlar
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
❤️❤️SAMSUNG, HONOR VE IPHONE❤️❤️
Cevapla
Seydi Dönmez
❤️Samsung ve İphone❤️
Cevapla
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
❤️❤️SAMSUNG, HONOR VE IPHONE❤️❤️
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
❤️❤️IPHONE❤️❤️
Cevapla
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
🤢🤮ANDROID/XIAOMI/HUAWEI🤮🤢
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.