Güncel

Atlantis Legosu uzayda (video)

Atlantis hayranı Raul Oaida, uzay aracının emekliliğini kutlamak için helyum balonuna bağladığı legosunu stratosfere yolladı.

Atlantis Legosu uzayda (video)

Bir Atlantis hayranı olan Raul Oaida, uzay aracının emekliliğini kutlamak için helyum balonuna bağladığı legosunu stratosfere yolladı. Atlantis'e birebir benzeyen legosu, Almanya'dan havalanarak yerden 35 kilometre yüsekliğe ulaştı.

1331621266_raul-oaida.jpg

Helyum dolu büyük bir balona GoPro kamera, GPS sistemi yerleştiren Oaida, balonu lego Atlantis ile gökyüzüne bıraktı. Lego uzay mekiği, iki buçuk saatte 35 bin metre yüksekliğe ulaştı.

1331621290_lego-space-shuttle-raul-oaida-romania-460x250.jpg

NASA'nın uzay mekiği programı 12 Nisan 1981'de başladı ve 30 yıl sonra, 21 Temmuz 2011'de Atlantis'in tamamladığı STS-135 göreviyle son bulmuştu.

Atlantis son görevinde Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) mürettebat ve donanım taşımıştı. Discovery, 30 yıl süren programda emekliye ayrılan ilk uzay aracı olmuş, onu Endeavour ve Atlantis takip etmişti.

Lego'nun uzay gezintisi görüntüleri

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.