Güncel

Avea, 10. Yılında Barcelona Futbol okullarını Türkiye'ye kazandırdı

Dünyanın önde gelen futbol kulübü FC Barcelona ile 3 yıldır yürüttüğü “FCBEscola Camp Avea” projesi yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Avea, 10. Yılında Barcelona Futbol okullarını Türkiye'ye kazandırdı

Sosyal fırsatlar yaratan sürdürülebilir projeleriyle Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmayı sürdüren Avea’dan Türkiye’ye uluslararası boyutta yeni bir işbirliği… 10 yıldır spor sponsorlukları ve gelir paylaşım ortaklıkları olmak üzere spora toplam 135,4 milyon dolar yatırım yapan Avea, 10. Yılında FCBEscola okullarını Türkiye’ye kazandırdı… Dünyanın önde gelen futbol kulübü FC Barcelona ile 3 yıldır yürüttüğü “FCBEscola Camp Avea” projesi yoğun ilgi gören Avea, Barcelona ile dev bir işbirliğine daha imza attı.

1411631894_fcbescola-istanbul-avea-1.jpg

Avea, dünyada 12 futbol okuluna sahip spor kulübü FC Barcelona’nın 13’üncü okulunun İstanbul’da kurulmasını sağladı. Avea böylece, Türkiye’de yabancı spor kulübü işbirliğiyle kurulan ilk futbol okulu “FCBEscola Istanbul Avea”yı hayata geçirdi. Türkiye’de bir ilke imza atan işbirliği, 23 Eylül 2014, Salı günü Avea CEO’su Erkan Akdemir, FC Barcelona Başkan Yardımcısı Javier Faus i Santasusana ve FCBEscola Direktörü Xevi Marce katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısı ile açıklandı.


FCBEscola Istanbul Avea, iki ayrı okulda 9 ayda 600’den fazla öğrenciye eğitim verecek

“FCBEscola Istanbul Avea”, ilk etapta biri Maltepe’de, diğeri Maslak’ta olmak üzere İstanbul’daki 2 ayrı okulda hizmet verecek. Yıl boyu toplam 600’den fazla öğrencinin eğitim alacağı ve yetenekli olup seçmeleri kazanan erkek-kız tüm öğrencilerin dahil olabileceği FCBEscola Istanbul Avea Futbol Okulu’nun zaman içinde diğer büyük illere de yayılması planlanıyor. FCBEscola, dünya çapındaki tüm okullarında, öğrencilere sadece futbol eğitimi değil aynı zamanda disiplin, sporcu ahlakı ve rakibe saygı gibi kavramları içselleştirmelerini sağlayan bir değerler sistemi de aşılıyor. Barselona’dan gelecek antrenörün yıl boyunca görev alacağı FCBEscola Istanbul Avea okullarında, FC Barcelo’yı dünyanın en iyi futbol kulübü yapan eğitim ve değerler sistemi ile eğitim verilecek.

1411631921_fcbescola-istanbul-avea-2.jpg
6-8/8-10/10-12 ve 12-14 yaş gruplarındaki yetenekli öğrencilerin eğitimlerini alacakları “FCBEscola Istanbul Avea”da, Türkiye’deki eğitim ve öğretim dönemine paralel bir zamanlamayla, hafta içi 2 gün 1,5 saatlik bir eğitim programı uygulanacak. Okulun öğrencileri, hafta sonlarında da ayrıca 1 gün maç yapma imkânına sahip olacaklar. Dünyanın en iyi futbol altyapı eğitim modeline sahip FCBEscola, know how’unu böylelikle Türkiye’ye taşıyacak. FCBEscola Istanbul Avea eğitimde 3’er aylık dönemlerden toplam 3 dönem olacak. 3 aylık eğitimin karşılığı ise 1500 TL olacak.

Avea 180 yetenekli çocuğa burs sağlayacak

Avea ve Barcelona’nın yeni projesinde maddi açıdan okul programına katılmakta güçlük çeken yetenekli çocuklar, uzman bir ekip tarafından belirlenecek ve öğrenciler bu okullarda Avea’nın sağladığı burs ile eğitimlerini alacak. Yıl boyunca toplam 180 yetenekli çocuk Avea’nın kesintisiz desteğiyle eğitimlerini tamamlamış olacak. Yapılacak seçmelerle, FCBEscola Camp Avea Projesi’nde olduğu gibi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bakıma muhtaç çocuklar için hayata geçirilen Sevgi Evleri’nden çocuklar da yine projeye dahil edilecek. Avea, yetenekli ve dezavantajlı gruptaki çocukların ücretsiz yararlanmasına imkân sağlayacak.

1411631932_fcbescola-istanbul-avea-3.jpg

“Hedefimiz, FCBEscola Istanbul Avea’yı Türk futboluna hizmet eden önemli bir marka haline getirmek”

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında “FCBEscola Istanbul Avea” hakkında ayrıntılı bilgi veren Avea CEO’su Erkan Akdemir, “ Bugüne kadar spora, sponsorluklarımız ve dünyada bir ilke imza atan gelir paylaşımı modeli ile 135,4 milyon dolar yatırım yaptık. Bugün, yani Avea’nın kuruluşun 10. yılında, en önemli kıymetimiz olan çocuklarımız için dev bir eğitim projesine daha imza atarak FCBEscola Istanbul Avea’yı Türkiye’ye kazandırdık. Bu ülkemize ve ülkemizin gençlerine 10. Yıl hediyemiz. Dünyanın önde gelen futbol kulübü FC Barcelona ile 3 yıl önce başlayan işbirliğimizin bu noktaya geldiğini görmek bizim için gurur verici.”

Avea’nın, FC Barcelona ile 2011 yılında Türk futbolunda altyapıyı geliştirme misyonuyla çıktığı yolda pek çok başarılı projeye imza attığına dikkat çeken Akdemir; “2014 yılının sonuna yaklaşırken, tüm bu emeklerimizin daha büyük bir oluşuma dönüşmesi, Avea ailesi olarak bizi çok memnun ediyor. Hedefimiz, FCBEscola Istanbul Avea’yı Türk futboluna hizmet eden önemli bir marka haline getirmek. FC Barcelona’nın FCBEscola okullarıyla yıllardır dünya çapında edindiği deneyim, bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Türk futbolunun, FCBEscola Istanbul Avea sayesinde, önümüzdeki yıllarda FC Barcelona altyapısıyla yetişmiş önemli oyuncular göreceğine inancım tam” diye konuştu.

Dünyaca ünlü oyuncu Messi de FCBEscola’dan mezun

FCBEscola okulunun, bulunduğu tüm ülkelerde uluslararası futbol camiası tarafından dikkatle izlenen ve yetiştirdiği yetenekli gençlerle dikkat çeken akademik bir kurum olduğunun altını çizen Akdemir, günümüz futbolunun önde gelen isimlerinden Messi’nin de FCBEscola mezunu olduğunu belirtti. Akdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğitim alacak çocuklarımızın hepsi, bir futbol yıldızı olmayacak ama Barcelona’yı Barcelona yapan, Messi’leri yaratan eğitim sistemiyle çalışmış olacaklar. Hayallerinin peşinden cesaretle, heyecanla, tutkulu, kararlı ve azimle gittiklerinde hayatlarının da değiştirebileceklerini görecekler. FCBEscola Istanbul Avea ile aynı eğitim kalitesini İstanbul’a taşıyarak geleceğin ‘Messi’lerini yetiştirmek adına önemli bir adım attık. Okulumuz, sporcu ahlakı, rakibe saygı vb. değerler dahil olmak üzere öğrencilere belli bir disiplini ve anlayışı da aktaracak. Dünyanın en iyi futbol altyapı eğitim modeline sahip FCBEscola, know how’unu böylelikle Türkiye taşıyacak.” Akdemir, FCBEscola Istanbul Avea öğrencilerine, mezuniyet sonrasında yardımcı olacak çalışmalar da yapacaklarını belirterek ekledi: “Bu anlamda, okulumuzda eğitim görmüş her yetenekli gencimizi parlak bir gelecek bekliyor.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.