Güncel

İş Profesyonelleri Yönetim 2.0 Konferansı'nda buluştu

Halil Aksu tarafından kurulan Gelecekhane Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu’nda 25 Eylül’de Yönetim 2.0 Konferansını gerçekleştirdiği

İş Profesyonelleri Yönetim 2.0 Konferansı'nda buluştu

Eski yönetim yaklaşımlarının üzerine perde çekip, ezberleri ve kalıpları geride bırakarak, yeni yönetim yaklaşımlarının konuşulduğu Yönetim 2.0 konferansı, alanında uzman konuşmacılar ile 25 Eylül’de Kadir Has Üniversitesi Cibali Salonu’nda gerçekleşti.

Günümüzde yönetim yaklaşımları, 19. yüzyılın sonu ile 20. yüzyılın başlarında sanayileşen ve henüz çok eğitimli olmayan toplumlar ve organizasyonlar için icat edildi. Bu bakış açısıyla da iş idaresi okullarında okutuldu. 20. yüzyılın yöneticileri bu vizyona sahip okullarda söz konusu bakış açısıyla hazırlanan müfredatlarla mezun oldular ve iş hayatına atıldılar. Aradan 100 yıl geçti, iki dünya savaşı geride kaldı, çok sayıda kriz yaşandı, sayısız teknoloji icat edildi. Hala aynı yöntemleri kullanıyoruz. Artık değiştirme zamanı gelmedi mi?

21. yüzyılın gençleri, çok farklı yaşam tarzlarıyla ve çok başka beklentilerle iş hayatının kapısından içeriye giriyor. Yönetim 2.0, tam da bu noktada bugünün ve yarının yöneticilerini demode, ezberlenmiş ve günden güne samimiyeti tartışılır olan verimsiz yönetim yaklaşımlarını bir kenara itip, yeni yönetim yaklaşımlarının konuşulması ve oluşturulmasına öncülük ediyor.

Geleceğe bakan, analiz eden ve geleceğe şekil vermeye çalışan GelecekHane, “Yönetim 2.0 – Kalıp Kıranlar” ile 2014 yılının dördüncü etkinliğini gerçekleştirdi. Yönetimin geleceğini merak edenler, mevcut yöntemlerle yetinmeyenler, ezberlerini bozmak isteyen, kalıplarını kırmak isteyenlerin buluştuğu toplantıda, alanında uzmanlar bir araya gelerek, yeni yönetim tekniklerini masaya yatırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.