Güncel

Avengers Infinity War nasıl yapıldı?

Avengers Infinity War'un Blu-ray sürümünün satışa çıkması ile birlikte yapım süreci ile ilgili birkaç yeni sahne keşfedildi.

Avengers Infinity War nasıl yapıldı?

İlk çıktığı gün film dünyasını domine etmeyi başaran Avengers: Infinity War, gişe rekorları kırmış ve hayranların sinema salonundan mutlu ayrılmasını sağlamıştı.

Filmin Blu-ray sürümünün çıkması ile birlikte yapım süreci ile ilgili birkaç yeni sahne keşfedildi. Kesilmiş sahneler ve komik anlar videoları ile karşımıza çıkan filmin bu sefer de görsel efektleri ile ilgili bir video ortaya çıktı.

Normalinde bu tarz sahnelerin internete çoktan sızmış olması gerekirdi ancak Marvel anlaşılan bu konuda gerekli önlemleri önceden almış.

Filmin görsel efektleri ile ilgili yayınlanan bu videoya baktığımızda ortada gerçekten de en ufak detaylara bile özenilen bir işleyiş görüyoruz. Karakter detaylarından tutun da çevre dinamiklerine kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş filmde. Marvel'dan da böyle bir işçilik beklenirdi zaten. Eh malum 10. yılına özel bir çalışma var sonuçta ortada.

Avengers Infinity War nasıl yapıldı?

New York savaşından tutunda karakter detaylarına kadar her şeyin yeşil perde önünde çekilmiş oluşu açıkçası beni şaşırttı. Bunun yanı sıra Ebony Maw'ın göz detayları ve Spider Man'in zırhındaki yansımalara bile dikkat edilmesi, videonun diğer öne çıkan taraflarını oluşturuyor.

Bu videonun sadece ufak bir kısmı. Daha fazla detay Blu-ray sürümü içerisinde mevcut. Koleksiyon yapmayı seven takipçilerin filmin Blu-ray sürümünü kaçırmaması gerektiğini düşünüyorum. Yayınlanan videoya yukarıdaki tarayıcı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.