Güncel

Bakan açıkladı, ithal elektrikli ve elektronik ürünlere ek vergi geliyor

Yeni zamlara hazırlıklı olun, ek vergiler geliyor.

Bakan açıkladı, ithal elektrikli ve elektronik ürünlere ek vergi geliyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, önümüzdeki birkaç ay içerisinde ithal elektrikli ve elektronik ürünlere ek gümrük vergisi uygulanacağını açıkladı. Ankara’da bakanlığın son bir buçuk yılını değerlendiren Zeybekçi önümüzdeki sürece ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Zeybekçi "Önümüzdeki 1 ay içinde ilave gümrük vergilerinde özel tedbirler alınacak. Elektrik, elektronik, cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi ürünlerde ek vergi geliyor. Önümüzdeki 1-2 ay içinde özel ürün gruplarında gümrük vergilerinde, ilave gümrük vergilerinde özel tedbirlerle karşılaştığını göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Zeybekçi ayrıca elektrik, elektronik, tablet ve cep telefonları gibi kimya grubu ürünler için de ek vergiler üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Ekonomi Bakanı’na göre ek vergiler hedeflenen büyümenin yakalanmasından kaynaklanıyor. Türkiye'nin ilk çeyrekte %5 olarak hedeflenen büyüme oranı %2.3 seviyesinde kalmıştı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.