Güncel

Bakü'nün en büyüğü Faruk Kalkavan olacak

Faruk Kalkavan 17-19 Aralık 2015 tarihleri arasında Bakü'de yapılacak uluslararası fuarda en büyük standı açacaklarını belirtti.

Bakü'nün en büyüğü Faruk Kalkavan olacak

Self Insvestment Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kalkavan, Türkiye’de yaptıkları yatırımların ardından şimdi de Orta Asya, Orta Doğu ve Körfez ülkelerinde faaliyet göstermeye başlayacaklarını bildirdi.

Özellikle Körfez ülkelerinden gelen yoğun gayrimenkul danışmanlığı taleplerinin kendilerini bu bölgeye yatırım yapmaya kanalize ettiğini ifade eden Faruk Kalkavan, konu hakkında şu bilgileri verdi: “Türkiye ile birlikte Orta Asya, Orta Doğu ve Körfez ülkelerindeki yatırımcılara gayrimenkul alımı, satımı yapmak isteyenlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ayrıca bu sektörde iş yapmak isteyen yoğun gruplar söz konusu. Bu alanda işbirliği yapmak isteyenlere de danışmanlık servisi sunuyoruz. Şimdiden bu kapsamda büyük anlaşmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.” dedi.

Birçok yerli ve yabancı olmak üzere büyük ölçekli firmalara danışmanlık verdiklerini aktaran Faruk Kalkavan, yeni kurulmalarına rağmen deneyimli bir kadroya sahip olduklarını, sektörün dinamiklerine vakıf bir ekiple müşterilerine hizmet verdiklerini vurguladı: “Hizmet verdiğimiz tüm ülkeleri çok iyi biliyoruz. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin taleplerini iyi etüt edip, en iyi yatırım fırsatlarını sunuyoruz. Profesyonel bir ekibe sahip olmamız en büyük artılarımızdan sadece biri.” 

faruk kalkavan

Bakü’de 17-19 aralık 2015 tarihleri arasında yapılacak uluslararası fuara hazırlandıklarını söyleyen Faruk Kalkavan şimdiye kadar bu fuarda açılmış en büyük standın iki katı büyüklüğündeki bir stant açacaklarını ve sektördeki tüm paydaşlara sundukları hizmetleri anlatma fırsatı yakalayacaklarını duyurdu.

Büyük yatırımcılıklarla büyük projeleri buluşturduklarının önemine değinen Kalkavan, görüşlerini şöyle aktardı: ”Önemli ve butik projelerin münhasır satışlarını gerçekleştirip bunları Arap ve Körfez ülkelerine pazarlıyoruz. Kendi alanındaki büyük ve önemli projelere imza atmak için yola çıktık. Profesyonel ekibimizle, geniş fon portföyümüzle kısa zamanda dikkatleri üzerimize çektik. Kısa zamanda ses getirecek imzalar attık. Bu gelişmelerle birlikte Aralık ayında Bakü'de gerçekleştirilecek olan uluslararası gayrimenkul fuarında en büyük stantlardan birini açmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bu fuarda hedef kitlemizle buluşacağız. Ayrıca Körfez fonlarıyla gayrimenkul sektörünü buluşturmayı hedefliyoruz. 

Yatırımcıyı yakından tanıyarak, risk/getiri rasyonel analizini doğru şekilde yaptıklarını söyleyen Faruk Kalkavan, yatırımcıların ihtiyaçlarına en uygun yatırım stratejilerinin ve alternatiflerinin sunma bakımından rakiplerinden ayrıldıklarını vurguladı. Kalkavan, Self Investment olarak yurtiçi ve yurtdışı piyasaların değerlendirmesi, uygun yatırım fırsatlarının zamanında müşterilerine aktarılması bağlamında eşsiz bir servis ağına sahip olduklarını paylaştı. Yaptıkları araştırmaların, birbirleri ile koordineli çalışan analistlerin verdikleri raporların titizlikle güncellendiğini vurgulayan Faruk Kalkavan, uzun ve emek yoğun bir süreçten sonra müşterilerin tüm beklentilerini karşıladıklarını söyledi. Özel müşteri gruplarına da hizmet verdiklerini belirten Kalkavan, her aşaması titizlikle ve filtre edilerek gerçekleştirilen özel yatırım önerilerini müşterilerine ilettiklerini vurguladı.

Türk menşeli olup belirtilen bölgelerdeki en büyük yatırımcılara danışmanlık veren kurum olduklarının altını çizen Kalkavan, sadece Türkiye’deki değil,  Orta Asya, Orta Doğu ve Körfez ülkelerinde hızla tanındıklarını vurguladı. Faruk Kalkavan, büyük yatırımcılardan büyük projeler için danışmanlık hizmet teklifi aldıklarını açıkladı.

Self Insvestment Yönetim Kurulu Başkanı Kalkavan, Körfez ülkelerinden gelen taleplerin yoğunluğuna da değindi. Ayrıca milyar dolarlık fonları yöneten kişi olarak Faruk Kalkavan adı ön plana çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.