Güncel

Bankacılık devi DBS: Bitcoin ticaretinin hızla arttığını söyledi!

Bankacılık devi DBS, piyasa dalgalanmasına rağmen Bitcoin ticaretinin hızla arttığını söyledi!

Bankacılık devi DBS: Bitcoin ticaretinin hızla arttığını söyledi!

Bitcoin ( BTC ) ticareti, kripto para birimlerinin değerindeki son düşüşün ve sektörü rahatsız eden çeşitli skandalların bir sonucu olarak Dijital Borsasında (DDEx) hacimlerin %80 arttığı Singapur'daki DBS Bank'ta patlama yaşıyor.

Bankacılık devi DBS: Bitcoin ticaretinin hızla arttığını söyledi!

Finextra tarafından 15 Şubat'ta yayınlanan bir rapora göre, ticaretin genişlemesiyle birlikte DBS, gözetimindeki Bitcoin ve Ethereum ( ETH ) miktarında sırasıyla %100'den fazla ve %60'tan fazla artış gördü.

Ayrıca DDEx, 2022 yılında hizmet verdiği müşteri sayısını iki kattan fazla artırarak 31 Aralık 2022 itibarıyla borsaya kayıtlı 1.200'e yakın katılımcıya ulaşmıştır.

FTX ve bağlantılı kuruluşların başarısızlığının ardından DBS, göstergelerin yatırımcılar arasında piyasaya erişmek için saygın ve düzenlenmiş platformlara yönelik bir eğilimi temsil ettiğini düşünüyor.

Kurumsal kalitede soğuk cüzdanlar kullanan DBS, saklama altındaki tüm dijital varlıkları bankanın kendi içinde ayrı bir lokasyonda saklamaktadır . Buna ek olarak, banka, gözetimine alınan tüm dijital varlıklar üzerinde madeni para saflığı kontrolleri yaparak geçerli tüm AML ve KYC düzenlemelerine uyumu sağlar.

DBS Digital Exchange CEO'su Lionel Lim'e göre:

“Piyasanın, özellikle sektörü sarsan çok sayıda skandalın ardından odağını kararlı bir şekilde güven ve istikrara kaydırdığına inanıyoruz. DBS Group tarafından desteklenen düzenlenmiş bir dijital borsa olarak, yatırımcıların dijital varlık ekonomisine erişmek için güvenilir ağ geçitleri ararken takdir etmeye başladıkları birçok benzersiz avantaj sunuyoruz."

Kripto ticareti şimdiye kadar DBS için bir başarı

Eylül ayında DBS digibank aracılığıyla kendi kendini yöneten kripto para ticaretinin kullanıma sunulmasından bu yana, bankanın varlıklı müşterileri tarafından gerçekleştirilen işlemlerin %90'ından fazlası artık dijital olarak gerçekleştiriliyor. Bu arada DDEx, aile ofislerine, akredite yatırımcılara, kurumsal ve kurumsal yatırımcılara ve diğer yatırımcı türlerine hitap eden, yalnızca üyelere özel bir borsa statüsünü koruyacak.

Lim, "2022'de kurumsal müşterilerimizin ilgisinin arttığını gördük ve bir dizi sorguyu STO'lara dönüştürmek için aktif olarak çalışıyorduk" dedi.

Son olarak, DDEx'in kurumsal müşterilerinin Menkul Kıymet Token Arzına (STO) yönelik artan ilgisi, borsanın 2023'te yüksek kaliteli STO listeleri için kaynak oluşturma fırsatlarını araştıracağını duyurmasına neden oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.