Güncel

Başakşehir Living Lab'de İnovasyon yarışmasında final heyecanı

Başakşehir Living Lab ve TİM işbilirliği ile düzenlenen "İnovasyon Yarışması'nın" finalistleri sunumlarını gerçekleştirdi.


Bu sene ikincisi düzenlenen yarışmanın kazananları ise 04 Aralık 2015’'te düzenlenecek olan İnovasyon Haftası'nda ki programda açıklanacak. StartersHub’da gerçekleşen yarı finalde ikinci aşama değerlendirmesini geçen finalistler projelerini jüriye sundu.

1448289170_isal3320.jpg

Yenilikçi fikirler yarıştı

Finale, Ortaokul kategorisinde 8 proje, Lise kategorisinde 8, Üniversite kategorsinde 7 proje katıldı. Genç ve yetenekli öğrencilerin birbirinden yenilikçi fikirlerin sunulduğu yarışmaya İstanbul dışından proje gönderen ve gelemeyenler ise Skype üzerinde jüri üyeleri ile görüştü. Her bir yarışmacıya toplam 10 dakika süreci verildi, bu süre içerisinde sunumlarını gerçekleştirmeleri, maketlerini anlatmaları ve jüri üyelerinin sorularına cevap vermeleri beklendi. Birbirinden farklı projenin yarıştığı etkinlikte özellikle enerji kullanımı ve engelliler konusunda çalışmaları ağırlık kazandı. Gün sonunda jüri üyeleri her bir kategori için 1.,2. ve 3. belirledi.

İnovasyon yarışmasının kazananları 04 Aralık 2015’'te gerçekleştirilecek olan İnovasyon Haftası'nda düzenlenecek programda açıklanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.