Güncel

Benzine bu gece yeniden zam geliyor!

Benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere yeni bir zam geliyor. İşte zam oranı ve yeni fiyatlandırma detayları.

Benzine bu gece yeniden zam geliyor!

Bir süredir çalkalanmakta olan döviz kurları ve uluslararası akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik hala devam ediyor. Hal böyle olunca da akaryakıt fiyatları direkt olarak etkilenen bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Benzine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir zam daha gelmesi bekleniyor.

Sektör kaynaklarının aktardığına göre, benzinin litre fiyatı bu geceden itibaren 1 lira 33 kuruş zamlanacak. Motorinde ise fiyatı değişimi beklenmiyor. Rusya Ukrayna savaşından da etkilenen brent petrol fiyatları ülkemizde araç sürücülerini zor duruma sokmaya devam ediyor diyebiliriz.

Benzine bu gece zam geliyor!

benzin zam

Zamla birlikte bayram öncesinde benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 20,33 TL’ye, Ankara’da 20,44 TL’ye, İzmir’de 20,45 TL’ye yükselecek. Motorinin litre fiyatı bugün itibarıyla yaklaşık olarak İstanbul’da 22,01 TL, Ankara ve İzmir’de 22,11 TL seviyesinde bulunuyor.

stanbul’da benzinin litre fiyatı, bir sene önce 7,07 TL fiyatı civarındaydı. Bu yıla geldiğimizde ise 12,29 TL seviyesindeydi. Bu geceki zamla birlikte zam oranı, yıllık yüzde 188, yıl başından bu yana yüzde 65 olmuş olacak. Motorinin litre fiyatı ise bir sene önce 6,43 TL, yıl başında 11,43 TL idi. Motorinin litre fiyatı, son bir yılda yüzde 242, yıl başından bu yana yüzde 93 zamlandı.

Yorumlar
Zkn
Bazıları demişki elbet sıra bizede gelecek ne yani sizdemi milleti fifiliyeceksiniz nedir bu milletin sizler gibi zihniyetli insanlardan çektiği ,hergelen milleti tokatlamaya geliyor zaten birtek "Erbakan hoca "tokatlamadi herhalde şu halimize bak nedir bu hırs yahu.
Cevapla
Uğur ege
Biz zaten bekliyorduk, çünkü yıllardır bize sürekli bayram hediyesi olarak sunuldu. Brent petrol düşse bile bu zamlar zaten gelecek, yaninbayram hediyesi. Birde daha kurban bayramı var bunun. Bayram bizim neyimize biz kodamanlara köle yapilmusiz zaten
Cevapla
Adoş
Şu mubarek günde Allaha havale ediyoruz
Cevapla
FİKO ŞEKER FABRİKALARI
BAYRAM ÖNÜ GELMESEYDİ ŞAŞARDIM HER BAYRAM AYNI
Cevapla
Uğur ege
20 yıldır her bayram hediyemizi veriyorlar alıştık boşver elbet sıra bizede gelecek
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.