Benzine yeni bir indirim müjdesi!

Akaryakıt fiyatlarındaki artış şu anda yerini düşüşe bırakmış durumda. Bu kapsamda benzin fiyatlarında yeni bir indirim beklentisi mevcut.

Benzine yeni bir indirim müjdesi!

Rusya Ukrayna savaşı ve brent petrol fiyatlarının artması derken akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda benzin fiyatlarında da ciddi bir yükseliş söz konusuydu. Ancak bir süredir gelen indirim haberleri ile artan fiyatlar bir nebze olsun yavaşlamaya başladı diyebiliriz. 

Benzine yeni bir indirim müjdesi!

Benzine yeni bir indirim müjdesi! - Resim : 1

Benzine 19 Temmuz itibarıyla geçerli olacak bir indirim daha gelmesi bekleniyor. 1 TL civarında yapılacak indirimle fiyatlar, 23 TL'nin altına düşmüş olacak. Bir süredir 30 TL bandına dayanan fiyatlar göz önüne alındığında bu indirimlerin oldukça faydalı olabileceğini söyleyebiliriz.

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Hafta sonu iddia kapsamında gündeme getirilen benzin indiriminin bu gece yapılacağı ifade edildi. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre benzin, bu gece itibarıyla biraz daha ucuzlayacak. İndirim, pompa fiyatlarına da doğrudan yansıyacak.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre benzinin litresi, bu gece yarısı itibarıyla 96 kuruş ucuzlayacak. Bu indirimle benzin fiyatları, ülkenin her yerinde 23 TL'nin altına düşecek. Sektör kaynaklarının beklentisi gerçekleşir ve benzine 96 kuruş daha indirim yapılırsa, Türkiye'nin en büyük şehirlerindeki fiyatlar bu şekilde güncellenecek:

İstanbul: 22,72 TL
Ankara: 22,84 TL
İzmir: 22,84 TL

Fiyatlar tabi ki bulunduğunuz bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel anlamda fiyatlardaki düşüşler araç sahiplerine rahat nefes aldıracak.