Güncel

Beyaz perdede bu hafta hangi filmler olacak?

Komedi, aksiyon ve korku dolu bir hafta sizleri bekliyor, işte bu hafta vizyona giren filmler!

Beyaz perdede bu hafta hangi filmler olacak?

Her hafta cuma günleri düzenli olarak sunduğumuz bu hafta vizyona giren filmler köşesinde geçen hafta olduğu gibi yine birbirinden eğlenceli kaliteli filmler sizleri bekliyor. Eğlence, komedi ve biraz da olsa korku ağırlıklı geçmesi beklenen sinema dünyasının bu haftasında birbirinden zorlu filmler izleyicileri başka dünyalara götürecek.

Sinema severleri bekleyen seçimler arasında en fazla dikkat çekenlerse şöyle; Zorlu İkili, Red 2, Şirinler 2 ve Dabbe 2 Cin Çarpması. Uzun zamandır vizyona girmesi beklenen bu filmlerle birlikte diğer filmlerin görsel, fragman ve özetlerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Zorlu İkili - 2 Guns 

Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2013 (1s 49dk)

Yönetmen: Baltasar Kormákur

Oyuncular: Mark Wahlberg, Denzel Washington, Paula Patton

Tür: Aksiyon, Komedi

Ülke: ABD

Gizli görevde polis olan Bobby (Denzel Washington) ve Stig (Mark Wahlberg) çok geçmeden birileri tarafından tuzağa düşürüldüklerini anlarlar ve çokta anlaşamayan bu ikili adlarını temize çıkarmak için birlikte çalışmak zorunda kalırlar. Film boyunca bir yandan büyük patlamalar, çarpışmalar ve silahlı saldırılara maruz kalırken bir yandan kim tarafından oyuna düşürüldüklerini çözmeye çalışırlar.
 
 
Kutsal Motorlar - Holy Motors

Vizyon Tarihi: Ağustos 2013 (1s 55dk)

Yönetmen: Leos Carax

Oyuncular: Denis Lavant, Edith Scob, Eva Mendes

Tür: Dram, Fantastik

Ülke: Fransa, Almanya

Devam etmeni ne sağlıyor Oscar? Cevap: Eylemin güzelliği. Bir gün içinde Paris’te dokuz ayrı karaktere bürünen bir adam. Bazıları bu filmi yılın en iyi yapımı ilan etti, başkaları ‘gözüpek ve dâhiyane’ olarak tanımladı.
 
Oscar bir işadamı. Çok zengin ve gizemli bir adam tarafından tuhaf bir iş için görevlendiriliyor. Bir limuzinin içinde kılıktan kılığa girerek çeşitli randevulara gidecek. Bazen bir dilenci, bazen yeğenine veda eden yaşlı bir adam ya da bir cambaz olacak. Ama neden? Filmde, çok sayıda derin ve felsefi yorum yapılmasını sağlayacak malzeme var. Ama belki de hepsi sadece zevk içindir. Çünkü bir nedeni olsun ya da olmasın, bu filmi izlemek son derece büyülü ve esrarengiz bir deneyim: komik, hüzünlü, duygulu, çılgın ve gerçeküstü. Carax, sinemanın sınırlarını biçim ve içerik olarak sonuna kadar zorlayarak, sadece hikâye anlatmaya yaramadığını kanıtlıyor.
 
 
 

Red 2

Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2013 (1s 56dk)

Yönetmen: Dean Parisot

Oyuncular: Bruce Willis, John Malkovich, Mary-Louise Parker

Tür: Aksiyon, Komedi

Ülke: ABD

 
CIA’den emekli olmuş ajanların yeni düşmanı bu sefer Avrupa’da! Yönetmen koltuğunda yer alan Robert Schwentke’nin yönettiği Red filminin devam filmi olan RED 2’de başrolleri Bruce Willis, Mary-Louise Parker, Helen Mirren, Anthony Hopkins, Catherine Zeta-Jones ve John Malkovich gibi yıldız paylaşıyor.
 
 

Dabbe: Cin Çarpması

Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2013

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Irmak Örnek, A. Murat Özgen, Cansu Kurgun

Tür: Korku, Gerilim

Ülke: Türkiye

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.

 
Şirinler 2 - The Smurfs 2

Vizyon Tarihi: 1 Ağustos 2013 (1s 45dk)

Yönetmen: Raja Gosnell

Oyuncular: Neil Patrick Harris, Brendan Gleeson, Jayma Mays

Tür: Animasyon, Aile, Komedi

Ülke: ABD

Kötü büyücü Gargamel, bir çift Şirinler benzeri haylaz karakterler yaratıyor ve onlara da Haylazlar ismini vererek, sayelerinde çok güçlü ve büyülü Şirin özünü elde edebilmeyi umuyor. Ancak, Gargamel istediği Şirin özünü sadece gerçek bir Şirin’den alabileceğini ve sadece Şirine’nin bildiği gizli büyülü sözler sayesinde Haylazlar’ın gerçek Şirinler’e dönüşebileceklerini öğrendiğinde Şirine’yi kaçırıyor ve onu dünyanın en büyük büyücüsü olarak milyonların hayranlığını kazandığı Paris’e getiriyor. Şirine’yi kurtarmak için Şirin Baba, Sakar Şirin ve Süslü Şirin’in dünyamıza dönerek insan dostları Patrick ve Grace Winslow ile işbirliği yapmaları gerekiyor. Kendisini her zaman diğer Şirinler’den farklı hisseden Şirine, Yaramazlar Vexy ve Hackus ile yeni bir bağ kurabilecek midir, yoksa Şirinler ona olan sevgilerinin gerçek olduğuna Şirine’yi ikna edebilecekler midir?

Zaman Yolcuları - Safety Not Guaranteed

Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2013 (1s 24dk)

Yönetmen: Colin Trevorrow

Oyuncular: Aubrey Plaza, Mark Duplass, Jake Johnson

Tür: Dramatik komedi

Ülke: ABD

1375430651_sngdariuskennethtruck-copy.jpg

“Benimle geçmişe gidecek bir zaman yolcusu ARANIYOR. Bu bir şaka değildir. Geri dönüşte ödemeniz yapılacaktır. Kendi silahlarınızı getirmelisiniz. Bunu daha evvel sadece bir kez yaptım. Can güvenliğiniz  garanti değildir!” Seattle’da çıkan aylık bir derginin 3 çalışanı, gazetede sıra dışı küçük bir ilan görür. "Zaman yolculuğu yapacak eş aranıyor" başlıklı bu ilana şüpheyle yaklaşan gençler, bu çılgın ilandan iyi bir haber çıkacağına inanarak ilan sahibi Kenneth’in peşini düşerler. Sıradan bir süpermarket çalışanı gibi görünen Kenneth, zaman yolculuğunun sırrını çözdüğünü iddia eden bir paranoyaktır. Her biri aslında bambaşka amaçlarla yola çıkan üçlüden Darius, Kenneth’ın haberini yapmak için ona zaman yolculuğunda eşlik etmek istediğini söyleyerek onu ikna eder. Acaba Kenneth gerçekten zamanda yolculuk yapabilmekte midir yoksa akıl hastası bir sahtekar mıdır? Yapacağı haberden ziyade bu sorunun cevabını arayan Darius çok geçmeden Kenneth’in tuhaf karizmasına kendisini kaptıracak ve ikilinin arasında sürprizlerle dolu ve sıra dışı bir aşk başlayacaktır.

 Siz hangi filme gitmeyi düşünüyorsunuz? Hang filmden beklentiniz daha yüksek? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.