Güncel

Galaxy S4 satışından Apple kazanacak!

Samsung, Apple ile anlaşırsa her cihazı için Apple'a para ödeyebilir.

Galaxy S4 satışından Apple kazanacak!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri Apple ve Samsung arasında geçen patent davaları, bir süredir duruldu ve iki şirket anlaşma yoluna gitmek için uğraşıyor.

Korea Times’ın haberine göre her iki tarafta onlarca mahkemenin ardından pazarlık yapıp anlaşmak için sabırsızlanıyor.

Samsung dünyanın en büyük telefon üreticisi ve tüm güncel anlaşmazlıkları çözmek için Apple ile kapsamlı bir lisans anlaşmasına girmek için çalışacaktır. Açıkçası, Cupertino merkezli şirket anlaşma için Korelileri memnun edecek  uygun koşullar talep ediyor.

1374765402_apple-vs-samsung.jpg

Kore basınının Samsung’a yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre Apple, Samsung’un sattığı her telefon için 30 dolar her tablet için ise 40 dolar istiyor. Habere göre eğer Samsung her cihaz başına 30 dolar öderse 600 milyon dolar gibi büyük bir fiyat ödemek zorunda kalacak. Kaynaklara göre bu sadece bir talep ve Samsung bu talebi düşünüyor.

Peki neden Apple Samsung’dan bu kadar para istiyor? Dünyanın en karlı teknoloji şirketi olarak, Apple’ın paraya ihtiyacı yok, ama Samsung'un acımasız büyümesine engel olarak yavaşlamasına ihtiyacı var.

Bakalım Samsung’un kararı ne olacak? Apple’ın talebini kabul edecek mi? Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Düşüncelerinizi bize yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Yorumlar
son
Samsung sanal Apple ise gercek işte bürün mesele bu yani tamamen sisirme Samsung Apple ise tam neyse o taklit değil Samsun'da her şey taklit basit ucuz kalitesiz....
Cevapla
Misafir
Hay Allah.arkadaşlar samsung apple n Hiç bir parçasını veya hiç bir noktasını üretmiyor üretemezde bunu bilin. Hatta haberi tam okursanız apple samsungtan para alacak diyo. Eğer üretici samsung olsaydı apple para vermek zorunda kalırdı
Cevapla
Misafir
bir arkadaş samsung yokken apple'ın fiyatları yüksekti yazmış apple devrim yaptı arkdaşım büyük bir devrim hepsi ondan özenip yaptı dokunmatik telefon yada yapmaya çalıştı demek daha doğru olur ki hala kaliteleri ortada şahsen ben S4 aldım ve cidden söylüyorum bunu 2 gün sonra anneme hediye ettim çünkü hala aynı hiç bir fark yok samsung'da ondan önce note 2'imde vardı kimse kusura bakmasın bunlar benim kendi düşüncelerim fakat dönüp dolaşıp gelinen yer aynı APPLE. tabi google danda büyük bir devrim beklemiyor değilim.
Cevapla
Misafir
Emperyalistlerin mallarını almayın. bunların en büyük amacı sömürmektir. Samsung bu pazara girmeden önce Iphone'nin ne kadar pahalı olduğunu hatırlayın. Şimdiyle fiyatlarını kıyaslarsanız, nasıl sömürüldüğümüzü görebilirsiniz.
Cevapla
Mehmet Yazıcı
Bence iyi bir anlaşma yapıp yoluna devam etmeli,ama yinede,başarıları devam ettikçe Apple peşini bırakmayacaktır,tipik Amerikan emperyalizmi,sömürü zihniyeti..Obama'nın Apple a destek cıkmasıda cabası...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.