Beyerdynamic ilk açık kulaklı kablosuz kulaklığını tanıttı

Beyerdynamic, müzik deneyimini bir üst seviyeye taşıyan yeni açık kulaklı kablosuz kulaklığını piyasaya sürdü. Bu model, kullanıcılarına özgürce müzik dinleme imkanı sunuyor.

Beyerdynamic ilk açık kulaklı kablosuz kulaklığını tanıttı

Günümüzde birçok kulaklık üreticisi, alternatif kulaklık olarak hoparlörün dinleyicinin kulağının dışında yer aldığı bir kulaklık tasarımı olan açık kulak kulaklıklara yöneliyor. Beyerdynamic ise bu tarz kulaklık üretimi yapan en güncel marka oldu ve ilk açık kulaklı kablosuz kulaklığı olan VERIO 200'ü tanıttı. 220$ fiyatla satışa sunulan bu set, bugün itibarıyla sipariş edilebilir.

Açık kulaklı kulaklıklar, ses kalitesinde bazı fedakarlıklarla gelebilir, ancak bu model, özel bir 16.22 mm grafen sürücüye sahip. Hafif grafen kullanımı, ses bozulmasını azaltabilir, bu nedenle yüksek kaliteli malzeme, bu tarz kulaklıklardaki performans kaybını telafi edebilir. Açık kulak yaklaşımı, kulak içi kulaklık deneyimini sevmeyenler için daha rahat olabilir ve bu tasarım sayesinde çevrenizi çok daha iyi duyabilirsiniz, bu da açık hava kullanımları için önemli olabilir. VERIO 200, fiziksel aktivite sırasında bile kulaklığın sabit kalmasını sağlayan bir kanca tasarımına sahiptir.

Kablosuz cihazlarda pil ömrü her zaman bir endişe kaynağıdır, ancak Beyerdynamic bu konuda oldukça iyi bir performans sunduğunu iddia ediyor. Şirket, VERIO 200'ün sekiz saate kadar pil ömrüne sahip olduğunu ve şarj kutusunun bu süreye 27 saat daha eklediğini belirtiyor. Kulaklıklar Bluetooth 5.3 uyumlu ve hem iOS hem de Android cihazlarla eşleşebilir. Ses kontrolü ve tam özelleştirilebilir EQ özellikleri sunan Beyerdynamic'in yeni mobil uygulamasıyla kontrol edilebilir.

Şirket, son ürün lansmanlarında birçok ilki başardı. 2023'te ilk kablosuz oyun kulaklığını ve 2022'de ilk gerçek kablosuz kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu yenilikçi adımlarla Beyerdynamic, kullanıcılarına farklı ve yüksek kaliteli ses deneyimleri sunmaya devam ediyor. Cihaz Türkiye pazarında satışta değil ancak kulak içi kulaklıklardan sıkıldıysanız ve Avrupa’da kısa bir tatil yapıyorsanız yanınıza bir çift VERIO 200 almayı unutmayın.