Güncel

Bilim insanları kadınlar için en iyi seks pozisyonunu açıkladı! Sosyal medya karıştı

Sosyal medyada her gün farklı bir konu gündem olurken şimdi bilim insanlarının bir açıklaması ortalığı karıştırdı. İşte detaylar.

Bilim insanları kadınlar için en iyi seks pozisyonunu açıkladı! Sosyal medya karıştı

Yeni bir araştırma, konu orgazm olduğunda heteroseksüel kadınlar için en iyi seks pozisyonunu ortaya çıkardı. New York'taki özel jinekoloji kliniği New H Medical'e göre, en etkili pozisyon kadının pelvisinin altına yerleştirilen bir yastıkla misyonerlik pozisyonu.

Araştırma, bir ultrason tarayıcısı kullanılarak gerçekleştirildi ve araştırmacılar, gönüllü bir çifti beş popüler pozisyonda 10 dakika boyunca seks yaparken incelediler.

Bilim insanları kadınlar için en iyi seks pozisyonunu açıkladı! Sosyal medya karıştı

Bilim insanları kadınlar için en iyi seks pozisyonunu açıkladı! Sosyal medya karıştı - Resim : 1

New York'ta araştırmayı yöneten bir araştırma doktoru olan Dr Kimberley Lovie şunları yazdı: "Çeşitli evlilik pozisyonlarının iddia edilen faydaları çok sayıda dergi, kitap ve halka açık forumlarda anlatılıyor." Ancak, farklı cinsel ilişki pozisyonları ile kadın orgazmı üretme yetenekleri arasındaki ilişkiyi değerlendiren çok az bilimsel araştırma var. "Amaç, standart bir süre sonra beş pozisyonun her birinde çiftleşme öncesi ve sonrası klitoral kan akışını karşılaştırmaktı."

Ottawa Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, kadın orgazmı sırasında meydana gelen, "dalgalı/sığ nefes alma", "artmış kan basıncı" ve "sıcak basması" gibi çeşitli bedensel duyumları inceledi. Bununla birlikte, yaygın görüşe rağmen, mevcut olmayan, yaygın olarak yanlış anlaşılan bazı duyumları da tespit ettiler. Açıklamalar ile birlikte "kadın cinsel tepkisinin yeterince anlaşılmamış bir yönü" üzerine sosyal medyada tartışma başladı. Bazıları daha önemli konular varken bu araştırmanın yersiz olduğunu da iddia etti.

Yorumlar
Ece
Bilim insanları neden böyle yersiz şeylerle uğraşıyorlar anlamıyorum. Malmısınız abi ya uğraştığınız şey insanların en mahrem özellikleri.
Cevapla
muhterem
bilimin uğraştığı şey bu değil insan nasıl öldürülür olacakti
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.