Güncel

Bilim ve Teknolojide büyük adım

81 İlde Bilim ve Teknoloji Merkezi kurulacak.

Bilim ve Teknolojide büyük adım

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Bursa'da Bilim ve Teknoloji Haftası etkinliklerine katıldı ve yaptığı konuşmada, 81 ilde "Bilim ve Teknoloji Merkezi" kurulacağını söyledi. Bu merkezlerin öncelikle büyükşehirlerde açılacağını ifade etti.

1332028282_60884.jpg

Bakan Nihat Ergün'ün açıklaması şöyle:

"Bilim ve Teknoloji Merkezleri bunlar çok önemli. Bunu şimdi 81 vilayette Bilim Teknoloji Merkezleri kurma kararını geçen 2 ay önce Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu'nda aldık. Şimdi Allah nasip ederse önce büyükşehirlerde bu ayın sonunda veya Nisan başında bütün Büyükşehir Belediye başkanlarımızla bir toplantı yapacağız ve 16 büyükşehirde birden Bilim ve Teknoloji Merkezlerinin kuruluşunu gerçekleştireceğiz. Hızlı bir şekilde, öyle çağrı esastır, projeler, şunlar bunlar öyle değil. Bu bizim ihtiyacımız mı ihtiyacımız. Hemen yapmamız lazım hemen. Paramız var Allah'a şükürler olsun. Ne kadar, 1 milyar dolarsa, 1 milyar dolarımız var." Diye konuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.