Güncel

Bill Gates Türkiye için yeni bir adım attı!

Bill Gates Türkiye için yeni bir adım attı ve Trakya bölgesinde binlerce dönüm toprak aldığı iddia edildi. İşte iddialar ve konuyla ilgili detaylar.

Bill Gates Türkiye için yeni bir adım attı!

Günümüzde 132 milyar dolar ile dünyanın en zengin isimlerinden birisi olan Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in Trakya'da on binlerce dönüm arazi aldığı iddia edildi.

Microsoft'un kurucusu Amerikalı iş adamı Bill Gates'in, zaten Amerika'da 1 milyon kilometrekare toprağı olduğu bilinen bir gerçekti. ABD'li dergi Land Report tarafından açıklanan bilgilere göre Gates, dünyanın en zengin insanlarından birisi olmasının yanı sıra ABD'nin de en büyük toprak ağalarından biri.

Bill Gates Türkiye'de ne kadar toprak aldı?


Şu an için bilinen verilere göre Gates, Edirne ve Kırklareli'nde 22 bin dönüm, Türkiye'nin tamamında ise 56 bin dönüm büyüklüğünde araziye sahip. Gates'in toprak satın aldığı iller arasında Antalya, Uşak, Kastamonu, Isparta, Hakkari, Aydın, Batman ve Siirt de gösteriliyor.

Elimizde olan bilgilere göre Bill Gates'in küresel ısınmadan az etkilenen illerden toprak almayı tercih ettiği tahmin ediliyor.

Bill Gates Türkiye için yeni bir adım attı! - Resim : 1

Ayrıca Bill Gates'in Türkiye ile ilişkisi bu kadar da değil. 30 Ocak 2005'de dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara'da yaptığı görüşmenin ardından Bill Gates, Türkiye'nin teknolojide çok hızlı bir şekilde ilerlediğini ve buna bağlı olarak İstanbul'u, şirketi Microsoft'un merkezlerinden birisi haline getirdiklerini açıklamıştı.

Medyadan tepki gecikmedi!

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, Bill Gates'in kripto paralara karşı tutumunu hatırlatarak "Bill Gates, kripto para değil, Trakya'da toprak alıyor!" ifadelerini kullandı. Kastamonu gazetesi ise haberinde "Başımıza Bill Gates kuşu kondu!" başlığını kullandı.

Konu ile ilgili henüz iş adamı Bill Gates'den bir açıklama gelmiş değil.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Biden den sonra Bill Gates abd başkanı olabilir
Cevapla
Motorola Turk Mali Degil Kardes
Al al 3 5 yil kalan ömründe o arsalar diger dunyada kurtarir seni lol. Gözünü toprak doyursun :)
Cevapla
Mim
Büyük bir planın peşinde koştuğu içindir
Cevapla
Mustafa
Yakında geberip gider
Cevapla
isme gerek yok
tam manyaklık arsa almak daha dorurusu aptalık arsa alcaksı alcaksın ama fazal değil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.