Güncel

Bill Gates ve Melinda Gates boşanıyor!

Microsoft 'un kurucusu 65 yaşındaki Bill Gates boşanma kararı aldıklarını Twitter üzerinden paylaştığı açıklamayla duyurdu.

Bill Gates ve Melinda Gates boşanıyor!

Microsoft'un kurucusu 65 yaşındaki Bill Gates 27 yıllık evliliğini sonlandıracağını Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla açıkladı. Bu kararı almadan önce çok düşündüklerini belirten Gates, Melinda ile evliliklerini bitireceklerini ancak adlarımı taşıyan vakıfta çalışmaya devam edeceklerini açıkladı. 

Boşanmadan iki yıl önce verdiği açıklamalar gündeme geldi

2021'in en zenginleri listesinde 122.9 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin dördüncü iş insanı olan Gates, 38 yaşında dünya evine girmişti. 2019 yılında ise Melinda Gates verdiği röportajda "Güçlü ve başarılı bir evlilik hayatı dengeli bir şekilde paylaşmaktan geçer. Buna akşamları yatmadan önce bulaşıkları dönüşümlü olarak yıkamak da dahil” demişti. Aradan geçen iki yılın ardından boşanma kararı alan çift, Bill & Melinda Gates Vakfı etrafında çalışmalarına devam edecek. 

Bill Gates ve Melinda Gates boşanıyor! - Resim : 1

Rory, Phoebe ve Jennifer adlarında üç çocuğa sahip çift bazı konularda sıkıntı yaşıyordu. Bill Gates'in işe olan düşkünlüğünden yakınan Melinda, Bill'in aile kurma noktasındaki çekinliğine ek olarak bazı konularda eğitime ihtiyacı olduğunu vurgulamıştı. 

Çocuklarına 14 yaşına kadar telefon almıyorlar

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birinin kurcusu ünvanına sahip Bill Gates teknolojisi konusunda ailesini sınırlandırıyor. Daily Mirror gazetesine verilen demeçte çocuklarının 14 yaşına gelene kadar telefon almadıklarını ve ev içinde cihazların kullanımıyla ilgili kuralların bulunduğunu belirtmişti. Ekrandan uzak durulması gereken bir zamanlarla çocuklarının uyku dengesini sağladıklarını belirten çift açıklamalarıyla gündem olmuştu.

Görsel kaynak: The Economic Times & Euronews

Yorumlar
💎G@kko💎
Bu bilgate dünyanın en tehlikeli insanı deyiler
Cevapla
abdullah
Bizene şeytandan … şeytanın reklamını yapıyorsunuz
Cevapla
DAVUT
Bunun meresi teknoloji haberi. Magazinleştirmeyin siteyi yazık.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.