Güncel

Google'ın rakibi satılıyor!

New York merkezli telekomünikasyon şirketi Verizon, Yahoo ve AOL şirketlerini 5 milyar dolara satmaya karar verdi.

Google'ın rakibi satılıyor!

Dünyanın en büyük çok uluslu telekomünikasyon şirketi olma ünvanına sahip Verizon, Yahoo ve AOL şirketlerini satmaya karar verdi. 5 milyar dolar karşılığında Yahoo ve AOL'nin bulunduğu medya grubunu Apollo Global Management'a satacağını açıklayan Verizon, şirketteki yüzde 10 hissesini elinde tutacağını paylaştı.  

Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da ofisleri bulunan Amerika merkezli Apollo yıllık gelirinini %71 oranında aşan bu satın alma sonrasında nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor. Günde 7 milyar tıklanma sayısı ile en popüler arama motorlarından biri olmaya devam eden Yahoo, 2017 yılında Verizon'a satılmıştı. 4.5 milyar dolarlık satın alım ile Verizon'un bünyesine katılan Yahoo, 8600 çalışanıyla en önemli teknoloji şirketlerinden birisi olmuştu. 

Google'ın rakibi satılıyor! - Resim : 1

44 milyarlık teklifi reddeden Yahoo, 5 milyar dolara satıldı

2008'in son yıllarında Türkçe olarak hizmet vermeye başlayan Yahoo için çok önemli bir teklif gelmişti.  Microsoft tarafından 2008 yılında yapılan teklifte  44.6 milyar dolarlık sunulmuştu. Yahoo ise bu teklifi geri çevirerek yoluna devam etti. Daha sonra Verizon'a satılan dünyanın en popüler 11. web sitesi bugün AOL ile birlikte 5 milyar dolara el değiştiriyor.

The Huffington Post, Engadget ve TechCrunch medya sitelerine ev sahipliği yapan AOL, America Online'ın kısaltmasının isimlendirilmesi olarak geçiyor. E-Posta sunucuları, internet altyapı çözümleri ve aram motoru hizmeti de sunan şirket 1991 yılında kurulmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.