Bill Gates’ten Elon Musk’a çağrı: Mars’a gideceğine Kızamık aşısı dağıt!

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan ancak servetinin büyük kısmını hayır işlerine adayan Bill Gates’ten dünyanın en zengin ikinci insanına ilginç bir çağrı geldi.

Bill Gates’ten Elon Musk’a çağrı: Mars’a gideceğine Kızamık aşısı dağıt!

Bill Gates tam olarak zenginliğin timsali bir iş insanı. Yıllar boyunca herhangi bir konuda abartılacak olunduğunda “Ben Bill Gates miyim?” tarzı söylemlerin oluşmasının en önemli sebebi, ünlü milyarderin diğer birçok multizenginden daha sempatik olması.

Uzun süreler boyunca dünyanın en zengin insanları listesinin başında bulunan ancak genelde hayır işleri ile adından bahsettiren Bill Gates, şu sıralar dünyanın en zengin ikinci insanı olsa da yakın zamanda bir kez daha zirveye oturmasına kesin gözüyle bakılan Elon Musk’a ilginç bir çağrıda bulundu.

Bill Gates’ten Elon Musk’a çağrı: Mars’a gideceğine Kızamık aşısı dağıt!

Gates tarafından bir dergiye verilen röportajda, Mars’a gitmek için bu kadar para harcamanın çılgınca olduğu dile getirilirken, bu kadar yüksek tutarlı harcamalar yapılmaktansa kızamık aşılarının geliştirilerek henüz bu aşılara hiç erişememiş insanlara gönderilmesinin insanlık açısından daha faydalı olacağını söyledi. Tabi burada Bill Gates’in sözlerinin muhatabının Elon Musk olduğu açık. Zaten Gates’de bu durumu gizleme gereği duymadan, Elon Musk’ın da önünde sonunda tıpkı kendisi ve bir diğer süper zengin Jeff Bezos gibi servetini hayır işlerine yönlendireceğinden emin olduğunu söyledi.

Öte yandan Elon Musk’ın daha şimdiden insanlık namına son derece iyi işlere imza attığını söyleyen Bill Gates, bu fikrine örnek olaraksa emisyon yayılımını azaltan elektrikli araçların öncülüğünü Elon Musk’ın yapmasını gösterdi.