Güncel

Bill Gates'ten yatırımcılara uyarı

Bill Gates özellikle kripto para yatırımcılarını ilgilendirecek bazı açıklamalarda bulundu. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Bill Gates'ten yatırımcılara uyarı

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, kesinlikle kripto para birimi hayranı olmadığını duyurdu. Şu anda 125 milyar dolarlık net değeriyle dünyanın dördüncü en zengin kişisi olan Gates, herhangi bir dijital para birimine sahip olmadığını söyledi.

Bill Gates kripto parayla ilgili olarak “Değerli çıktıları olan şeylere yatırım yapmayı seviyorum. Şirketlerin değeri, nasıl harika ürünler ürettiklerine bağlıdır. Kriptonun değeri, başka bir kişinin başka birinin onun için ödeyeceğine karar verdiği değerdir, bu nedenle diğer yatırımlar gibi topluma katkıda bulunmaz” dedi.

Bill Gates'ten yatırımcılara uyarı

Gates daha önce Bitcoin hakkında bazı şüphelerini dile getirmişti. Şubat ayında Bloomberg ile yaptığı röportajda milyarder, sıradan insanların Bitcoin çılgınlığına kapılmasından duyduğu endişeyi dile getirdi. Muhtemelen haklı olduğu bir nokta vardır. Kripto piyasası, geçen hafta TerraUSD stabilcoinin çöküşünden sonra diğer dijital para birimlerini de beraberinde sürükleyerek serbest düşüşte. Bitcoin bu ay %27 düşerken, Ethereum %36 geriledi. Gates Şubat ayında "Elon'dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmalısınız" dedi. Dünya'nın en zengin adamı Elon Musk ila kıyaslanıyorsak hepimiz dikkat etmeliyiz demektir.

Gates,  çok çeşitli konulara değindi. İnsanların kafalarına aşılar yoluyla mikroçipler yerleştirerek izlemek istediği tuhaf komplo teorisini bir kez daha reddetti.

"Neden insanların nerede olduğunu bilmek isteyeyim ki? Bilgiyi ne yapacağım?” dedi.

Yorumlar
M biçer
Binance arıza verir cripto borsaları delinir bu vitaminsiz olumsuz konuşur peşpeşe olaylar ve insanlar urkutulup elindeki koyunlar sattirilir bir günde hop yukarı bu it sürüsü ne var yok toplar yukarıda ikende sürekli sahada yukarı çıkacak diye algı yapılır 15 saniyede çöker ve aylarca cirmalariz parayı kurtaracağız diye Yahudi işi böyle maalesef ahlaksızlık akıl olmuş zeka olmuş
Cevapla
Fahri GÜNCÜ
Her kafadan bir ses çıkıyor, her kişi kendi iradesi ve bilgisiyle hareket ediyor. Kimin zararına ortak olmuşlarki böyle bir açıklamaya ihtiyaç duyuyor, şüphe duymakta lazım.?!
Cevapla
Vatandaş
Katil ,terörist,bütün dünyayı açlığa mahkum etmek isteyen bu siyonist kopek ve babaları yok edilecek,itilaf edilecek kuduz kopeklerdir.
Cevapla
Ersin
Kendisi borsa yatırımcısı cripto çıktı ekmeğine balta vuruldu milleti korkutup borsalara yönlendirmeye çalışıyor yersen tabi sen gel bili bili
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.