Güncel

Bim korona virüs aşısı satışı için açıklama yaptı

Bim bir süredir ortalarda dönen koronavirüs aşısı reklamı için bir açıklama yapma gereği duydu. İşte konu ile ilgili detaylar.

Bim korona virüs aşısı satışı için açıklama yaptı

Türkiye'nin en büyük market zincirlerinden biri olan Bim'den ilginç bir açıklama geldi. 

Son bir haftadır sosyal medyada Bim'in önümüzdeki Salı günü koronavirüs aşısı satacağına dair parodi bir video dolaşıyordu. Bu videonun insanlar arasında çığ gibi yayılması sonrasında Bim bir açıklama yapma gereği hissetti.

Bu açıklamaya geçmeden önce Bim'in konu alındığı bu parodi videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da görüldüğü üzere Bim'in ucuzluk kuşağında çeşitli koronavirüs aşılarının satılacağına değiniliyor. Videoyu izlediğiniz anda zaten parodi olduğunu çok net bir şekilde anlayabiliyorsunuz. 

Yine de Bim yönetimi bu videonun yayılmasından rahatsız olmuş ve bir açıklama yapma gereği hissetmişler. Dilerseniz bu açıklamaya da aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bim korona virüs aşısı satışı için açıklama yaptı - Resim : 1

Bim'in bu açıklamayı yapmasının temel nedeni aşıyı mağazaya gelip soran müşteri kitlesi olduğu söyleniyor. Yani bu parodi reklamını görüp gerçek sanan önemli bir kitle mevcut.

Bu kitle aşı için Bim mağazalarına stok sorunca da yönetim böyle bir açıklama yapmak zorunda kalmış deniliyor. En azından sosyal medyadaki yansıma bu yönde diyebiliriz.

Yoksa hiç bir mağaza zinciri ya da büyük bir kuruluş böyle bir parodinin ardından kalkıp da basın açıklaması yapmak zorunda kalmazdı.

Örneğin Apple'ın geliştirdiği otomobile ait olduğu iddia edilen bazı videolar sosyal medyada trend olmuştu. Fakat Apple kalkıp da bu video bizim otomobilimize ait değil demedi. Çünkü izleyenler zaten bu durumun farkındaydı.

Yorumlar
Morbidyum Çektim kafa uçtu tabi
Bim reklamlarına hiç benzemiyor sahte olduğu belli bari gerçeğe benzetseydiniz de eğlenseydik
Cevapla
💎G@kko💎
Bimnen a yüz biri hep takdir edim garip guleba için çok uygun marketler ben hep bimden a yüz birden bide şoktan alim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.