Güncel

Kemal Sunal Ziraat Bankası reklamında oynadı sosyal medya yıkıldı!

2000 yılında kaybettiğimiz ünlü sinema sanatçısı Kemal Sunal Ziraat Bankası'nın 157. yıl reklamında izleyicinin karşısına çıktı. Peki ama nasıl? İşte detaylar.

Kemal Sunal Ziraat Bankası reklamında oynadı sosyal medya yıkıldı!

Türk sinema tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Kemal Sunal ölümünden tam 21 yıl sonra Ziraat Bankası'nın reklam filminde karşımıza çıktı. Peki ama nasıl?

Nasıl oluyor da 21 yıl önce kaybettiğimiz bir isim yeni çekilmiş reklam filminde karşımıza çıkıyor? Aslında bu sorunun cevabı son derece basit. Deep Fake isimli bu teknoloji yardımı ile görüntüsü bulunan birin yüzü başka bir videodaki kişinin yüzünün yerine kullanabiliyor. Geçmişte çekimler sırasında hayatını kaybeden yıldızlar için kullanılan bu teknoloji artık ortalama bir bilgisayarda da hayata geçirilebiliyor. Artık teknolojinin gelişmesiyle birlikte eski kaybettiğimiz sanatçıları tekrardan sahnelerde görmemiz mümkün olacak.

Bunun en basit örneği ise Ziraat Bankası tarafından yayınlanan yeni reklam filmi. Dilerseniz bu reklam filmine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da görüldüğü üzere Kemal Sunal jest ve mimikleriyle tekrardan aramızda gibi hissettiriyor. Daha önce de Yeşilçam Sineması'nın önde gelen isimlerinin yer aldığı bir reklam filmi yayınlanmıştı. 

Bu reklam filminin herkeste farklı duygular uyandırdığını söyleyebiliriz. Kemal Sunal'ı yıllar sonra farklı bir karede görmek gerçekten çok güzel.

Ne yazık ki kaybettiğimiz bazı değerlerin yerini doldurmak pek de mümkün olmuyor. Kemal Sunal başta olmak üzere Türk sinemasındaki pek çok simanın yeri hala doldurulabilmiş değil.

Fakat önümüzdeki dönemde bu teknoloji daha da ilerleyecek. Dolayısıyla Kemal Sunal gibi isimleri tekrardan beyaz perdede görme imkanı bulacağız. Belki de Hababam Sınıfı o bildiğimiz orijinal yüzlerle bir kez daha çekilecek. Bilemeyiz.

Teknolojinin gelişmesi, sinema sektörünü derinden etkiliyor. Bakalım gelecek bizlere ne gibi nimetler sunacak. Bunu yaşamadan kestirmek sanırım biraz güç.

Yorumlar
Sinan güneş
Rahmetli hayata olsaydı reklamda oynamadı.
Cevapla
Mehmet
Kule kudur hortum budur😂
Kibar feyzo
Teknolojioku takipçisi olarak gördğüm kadarı ile hiçbir konu bu kadar yorum almamıştır.... rahmetle ve özlemle anıyoruz büyük usta nur içinde yat...
Cevapla
Yavuz
Mehmet kurt bu reklamda oynayan konuşması bile Mehmet kurt
Cevapla
Mesut Özkan
Ziraat bankası öyle birşey yapki Mesela bir emekli şubesi harici emekli parasını çeksin ücret kesilmesin....
Cevapla
Erkan
Aradan yüz yıllar geçse de aynı filmi ilk defa izler gibi izlediğim tek sanatçıdır rahmetli Kemal Sunal, TEŞEKÜRLER ZİRAAT gerçek sanatçılara ölümsüzleştirdiginiz için 👏👏👏
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.