Güncel

Binance, Rus kullanıcılarını engelliyor!

Kripto para borsası Binance damga vuracak bir karar aldı. Rus kullanıcıların engelleneceğini duyuran Binance böylece önemli bir yaptırım uyguladı.

Binance, Rus kullanıcılarını engelliyor!

Kripto borsası Binance, Reuters'e verdiği demeçte, yaptırımlarla hedeflenen Rus müşterilerinin hesaplarını engellediğini duyurdu. 

Şirket sözcüsü daha fazla ayrıntı vermeyi reddederek, "Yaptırım listesindekilerin hesaplarını (Binance hesapları varsa) bloke ediyoruz ve tüm yaptırımların tam olarak yerine getirilmesini sağlıyoruz" dedi. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avrupa ve Kanada Cumartesi günü Rusya'nın SWIFT uluslararası ödeme sistemine erişimini engellemek de dahil olmak üzere yeni yaptırımlar duyurdu. 

Binance, Rus kullanıcılarını engelliyor!

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov Pazar günü yaptığı açıklamada, büyük kripto borsalarından Rus kullanıcılarının kripto paralarda işlemlere izin veren dijital cüzdan adreslerini engellemesini talep ettiğini söyledi.

Şu an itibariyle Rusya ve Ukrayna müzakere masasına oturmuş durumda. Masadan çıkacak karar merakla bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.