Güncel

Umut veren açıklama: "Koronavirüs gücünü yitirmeye başladı"

2020 yılından beri hayatımıza giren ve her şeyi değiştiren koronavirüs hakkında umut veren bir açıklama geldi. Açıklamaya göre virüs gücünü kaybediyor.

Umut veren açıklama: "Koronavirüs gücünü yitirmeye başladı"

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü umut verici bazı açıklamalarda bulundu. Prof. Özlü, virüsün gücünü yitirmeye başladığını müjdeledi.

Umut veren açıklama: "Koronavirüs gücünü yitirmeye başladı"

korona

"Salgın bitti, işler yoluna girdi gibi düşünmemek lazım. Elbette geçen yıla göre, bir önceki yıla göre daha iyi durumdayız. Salgını daha iyi yönetebiliyoruz. Artık evlerimizde oturmamız gerekmiyor. Hayata döndük. İşlerimizi yapıyoruz. Okulumuza gidiyoruz, aşılıyız. Kendimizi virüs karşısında daha güçlü hissediyoruz. Salgın elbette eskisi gibi değil, virüs gücünü kaybediyor ama hala öldürmeye devam ettiğini, yayıldığını biliyoruz. Tedbirli olursak, herkes, hem kendini ve sevdiklerini korumak için sosyal sorumluluk duygusuyla hareket ederse, en az hasarla bu süreci atlatacağız. Özellikle yazın açık havada, güneşli sıcak ortamda bulaşma daha da azalacağı için güzel günler bizi bekliyor diye umut ediyorum." diyen Prof. Özlü, hastalık dolu günlerde sona gelindiğini bu sözlerle açıklamış oldu.Prof. Dr. Tevfik Özlü, salgının son durumuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Tedbir vurgusu yapan bilim kurulu üyesi, "Okullarda toplum içinde kişiden kişiye bir pozitif kişi bulunsa bile pek çok kişiye bulaştırabiliyor. Bu bakımdan mesafeyi korumak, maskemizi sosyal alanlarda takmak, kapalı alanlarda diğer insanlarla birlikte uzun süre kalmamak, bunlara dikkat etmek lazım. Maalesef bu şekilde hareket edilmezse kaybettiğimiz yurttaşlarımız var. Her gün bakıyorsunuz 250 civarında yurttaşımızı kaybetmeye devam ediyoruz. Yani bunlar az değil. Her ölüm çok zordur. 'Ateş düştüğü yeri yakar' derler ama baktığınız zaman bir uçak dolusu insan vefat ediyor her gün." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.