Güncel

Binance ve Kraken, Rus kripto kullanıcılarının hesaplarının bloke edilmesini reddetti!

Binance ve Kraken, sıradan Rus kripto kullanıcıları için hesapların bloke edilmesini yasakladı!

Binance ve Kraken, Rus kripto kullanıcılarının hesaplarının bloke edilmesini reddetti!

Rusya'ya karşı artan mali yaptırımların ortasında, kripto para borsaları Binance ve Kraken, ülkedeki kullanıcıların hesaplarının dondurulmasını yasakladı.

Binance, Rus hükümetinin Ukrayna'yı işgali nedeniyle kınama almasına rağmen, kullanıcılar üzerinde tek taraflı bir dondurma başlatmayacak.

Binance ve Kraken, Rus kripto kullanıcılarının hesaplarının bloke edilmesini reddetti!

Reuters'in bildirdiğine göre Binance, Rus hükümetinin Ukrayna'yı işgali nedeniyle kınama almasına rağmen, kullanıcılar üzerinde tek taraflı bir dondurma başlatmayacağını belirtiyor.

Binance tarafından yapılan açıklamada ''Milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağız. Borsa temsilcisi Reuters'e verdiği demeçte, kriptonun dünya genelindeki insanlar için daha fazla finansal özgürlük sağlaması gerekiyordu” ifadelerine yer verildi.

Binance'in kararı, Ukraynalı yetkililerin işgalin ardından ülkeye artan baskının bir parçası olarak kripto borsalarını Rus kullanıcıları üzerinde baskı kurmaya çağırmasının ardından geldi.

Diğer yandan Kraken, hareketin ancak yasal yollarla gerçekleştirilebileceğini belirtti. Ancak borsa CEO'su Jesse Powell'a göre, Rus kullanıcılar olası bir donmaya karşı hazırlıklı olmalı.

Kraken CEO'su Jesse Powell tarafından yapılan açıklamada ise, “Bu talebin mantığını anlıyorum, ancak Ukrayna halkına duyduğum derin saygıya rağmen Kraken, yasal bir zorunluluk olmaksızın Rus müvekkillerimizin hesaplarını donduramaz. Ruslar böyle bir gerekliliğin yakın olabileceğinin farkında olmalı" dedi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, ülkenin kripto topluluğunun, Rus politikacılarla bağlantılı hesapların tanımlanmasına yol açan ayrıntıları sağlayan kişileri ödüllendireceğini duyurdu. Borsaların sıradan kullanıcıların yanı sıra politikacıların hesaplarını  engellemesi gerektiğini belirtti.

Yorumlar
Alperen utku
MERHABA ben redmi note 10 pro kullanıcısıyım ve güncelleme telefona daha gelmedi galiba ben yapamadım teknik servise mi götüreyim yoksa kendim yapabilirmiyim...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.