Güncel

Binance'dan tek işlemde 120 milyon dolar değerinde Bitcoin çıkışı oldu!

Tek işlemde Binance'dan yaklaşık 120 milyon dolar değerinde, 6.000 adet Bitcoin çıkışı oldu!

Binance'dan tek işlemde 120 milyon dolar değerinde Bitcoin çıkışı oldu!

Devam eden kripto kışının ortasında piyasa, Bitcoin ( BTC ) gibi varlıkların fiyatını potansiyel olarak etkileyebilecek birkaç gösterge arıyor. İzlenen kilit göstergelerden biri, Bitcoin balinalarının varlıklarını yönetme eylemidir.

Binance'dan tek işlemde 120 milyon dolar değerinde Bitcoin çıkışı oldu!

CryptoQuant topluluk yöneticisi JA_Maartun tarafından 4 Eylül'de paylaşılan veriler, bir Bitcoin balinasının kripto borsası Binance'den tek bir işlemde 6.003.59 BTC (117,6 milyon $) transfer ettiğini gösteriyor.

Binance'dan tek işlemde 120 milyon dolar değerinde Bitcoin çıkışı oldu! - Resim : 1

Binance borsası Bitcoin çıkışları. Kaynak: CryptoQuant

Balinanın Bitcoin hareketi için motivasyon

Kripto para birimlerinin anonim doğası nedeniyle, söz konusu Bitcoin adresinin sahibini belirlemek neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte, durgun piyasaların ortasında, balinanın Bitcoin'i daha güvenli bir soğuk cüzdana taşıdığı varsayılabilir, bu da yatırımcının yakın gelecekte satış yapma niyetinin olmadığını gösterir. 

Bazı durumlarda, çoğu büyük para sahibi, onları daha uzun bir süre tutmak istediklerinde paralarının doğrudan velayetini almayı tercih eder ve çıkışların yükseliş hissini temsil ettiği yaygın olarak görülür.

Güvenlik nedenlerinin yanı sıra, bazı balinalar likidite sağlamak için genellikle varlıklarını farklı kripto borsalarında dağıtır. Balinaların satış ve satın alma modellerini izlemek, bazen varlığın fiyat hareketinin iyi bir göstergesi olarak kabul edilir. 

Özellikle, bu tür önemli işlemlerin Bitcoin için önemli fiyat oynaklığına neden olduğu bilinmektedir.

Bu arada Bitcoin, olumlu bir ABD istihdam raporunun ardından seviyeyi aştıktan sonra 20.000 doların altında mücadele etmeye devam ediyor. Basın zamanında, amiral gemisi kripto para birimi son 24 saatte neredeyse %1 düşerek 19.600 dolardan işlem görüyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.