Bir ayda dört kripto milyarderi öldü! Tesadüf mü?

Kripto para birimi sektörü epeyce aksaklıkla karşı karşıya gibi görünüyor! Bir ayda dört kripto milyarderi öldü! Peki bu ölümler tesadüf mü?

Bir ayda dört kripto milyarderi öldü! Tesadüf mü?

Kripto para borsalarının çökmesi, kripto CEO'larının ya tutuklanması ya da kaçması ve her yerde fiyatların artmasıyla, kripto para birimi sektörü epeyce aksaklıkla karşı karşıya gibi görünüyor, en yenisi kripto milyarderlerinin gizemli ölümleri.

Bir ayda dört kripto milyarderi öldü! Tesadüf mü?

Twitter etkileyicisi Wall Street Silver tarafından 9 Ocak'ta paylaşılan bir Kalkine TV videosunda belirtildiği gibi, Ekim ayı başlarında Nikolai Mushegian'dan başlayarak, bir aydan kısa bir süre içinde dört kripto milyarderi şüpheli koşullar altında vefat etti.

MakerDAO'nun kurucusu

Tesadüf eseri, kripto kredi platformu MakerDAO'nun kurucu ortağı ve stablecoin konseptinin kilit mimarlarından biri olan Mushegian, istihbarat teşkilatlarının plan yaptığını tweetledikten birkaç saat sonra San Juan, Porto Riko'da bir plajda ölü bulundu.

The New York Post tarafından aktarılan kaynaklara göre, polis şu anda onun ölümünü bir cinayet olarak görmemesine ve cesedinin bulunduğu bölge dalgalanmalarla ünlü olmasına rağmen, Mushegian tamamen giyinik halde bulundu ve cüzdanı hala üzerindeydi.

Kripto komisyoncusu

Ardından, 22 Kasım'da, İspanya'nın kripto para dolandırıcılığına yönelik en büyük soruşturmasının ortasında olan komisyoncu Javier Bosca, İspanya'nın tatil beldesi Estepona'daki bir otelin beşinci katından atlayarak intihar etmiş gibi görünürken ölü bulundu.

İlginç bir şekilde, Biosca'nın ölümü, 1 milyon avroluk kefaletle serbest bırakılmasından sadece üç hafta sonra meydana geldi ve aynı zamanda, iddia edilen Ponzi planından etkilenen yatırımcılar arasında yer alan Endülüs'te yerleşik tehlikeli Rus ve Rumen gangsterlerle bağlantı kurmaya başladı.

Amber Group'un kurucusu

Biosca'nın cesedinin bulunmasından yalnızca bir gün sonra, kripto şirketi Amber Group'un kurucu ortağı ve finans devleri Morgan Stanley ve Goldman Sachs'ın eski çalışanı Tiantian Kullander'in "uykusunda" öldüğü ve gerçekte ne olup bittiğine dair bir tartışmayı ateşlediği bildirildi.

Mushegian ve Biosca'nın vefatlarına ek olarak, "Tiantian'ın ölüm nedeni" ve "Tiantian ölüm nedeni" dahil olmak üzere en çok aranan sorgularla olayla ilgili soruları gündeme getiren, tahmini net değeri 3 milyar dolar olan kripto kralının ölümünün beklenmedik doğasıydı. "Tiantian'ın hangi hastalığı vardı?"

Libertex kafası

25 Kasım'da Rus kripto milyarderi Vyacheslav Taran, İsviçre'nin Lozan kentinden Monako'ya uçarken pilotuyla birlikte Fransa'da bir helikopter kazasında öldü ve ikinci yolcunun son anda iptal etmesi bazılarına tuhaf geldi.

Taran, aynı adı taşıyan kripto ticaret platformuna sahip yatırım şirketi Libertex Group'un kurucu ortağı ve başkanıydı ve Ukraynalı haber ajansı Unian'ın Rus istihbaratıyla bağları olduğunu iddia ettiği çok uluslu bir toptan döviz profesyonelleri grubu olan Forex Club'ın kurucusuydu.

Bu kripto milyarder ölümlerinin tesadüfi zamanlamaya sahip bir dizi talihsiz olaydan başka bir şey olup olmadığı veya perde arkasında daha uğursuz bir şey olup olmadığı henüz açıklanmadı, ancak hikayeleri yine de bir tartışma ve komplo teorileri kaynağı olmaya devam ediyor.