Boğalar kripto pazarına 1 günde kaç milyar dolar pompaladı?

Boğalar fiyatları yükseltirken, 24 saat içinde kripto pazarlarına 28 milyar dolar pompalandı!

Boğalar kripto pazarına 1 günde kaç milyar dolar pompaladı?

Kripto para piyasası, 2023'ün ikinci haftasına, boğaların ayılara karşı üstünlük sağlamasıyla yukarı yönlü bir ivmeye tanık olarak girdi. Yükseliş ivmesi, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) gibi önde gelen kripto para birimlerinin kilit seviyeleri geri kazanmasına neden olurken, altcoinlerin bir bölümü ayrışıyor ve değerinde ani bir artış kaydediyor.

Boğalar kripto pazarına 1 günde kaç milyar dolar pompaladı?

Gerçekten de, 9 Ocak'ta basın saatine göre küresel kripto sektörü kapitalizasyonu 853,57 milyar dolar seviyesindeyken, piyasa satın alma baskısı altında. Son 24 saat içinde, pazar 8 Ocak'ta kaydedilen 824,86 milyar dolardan 28,71 milyar dolara daha tanık oldu.

Boğalar kripto pazarına 1 günde kaç milyar dolar pompaladı? - Resim : 1

Küresel kripto piyasası bir günlük kapitalizasyon tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Mevcut durumda, Bitcoin %39 ile pazar hakimiyetine liderlik ediyor ve onu %19 ile Ethereum takip ediyor. Özellikle, piyasa toparlanmış olsa da odak, 2022'nin sonlarına doğru kaydedilen 1 trilyon dolarlık kapitalizasyonu geri kazanmaya odaklanıyor. Bu durumda yatırımcılar, piyasanın 2023'teki olumlu başlangıcı temel almasını umuyor.

Bitcoin 17.000 doları geri aldı

Cardano ( ADA ) gibi altcoinler merkez sahneye çıksa bile; Bitcoin, haftalarca seviyenin altında konsolide olmasının ardından 17.000 $ noktasını geri alarak yeşil bölgede işlem görüyor. Olası olumlu makroekonomik haberlere güvenerek, Bitcoin'in önümüzdeki günlerde yükseliş ivmesini sürdüreceğine dair genel bir beklenti var.

Basın zamanında, amiral gemisi kripto para birimi, son 24 saatte neredeyse %2 ralli yaparak 17.249 dolardan el değiştiriyordu.

Boğalar kripto pazarına 1 günde kaç milyar dolar pompaladı? - Resim : 2

Bitcoin bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ayrıca, Bitcoin'in piyasa değeri, önceki 24 saat içinde yaklaşık 6,27 milyar dolarlık bir girişi temsil eden 332,33 milyar dolardır. Bu, kripto ticaret uzmanı olarak geliyor ve analist Michaël van de Poppe, varlığın patlama ihtimalinin arttığını tahmin etti.

Bu arada, Ethereum da 1.300 $ seviyesini geri aldı ve günlük yaklaşık %5'lik kazançlarla 1.320 $'dan işlem gördü.

Kripto piyasası neden toparlanıyor? 

Devam eden kripto piyasası kazançları, esas olarak enflasyonda bir yavaşlamaya işaret eden ve sonuç olarak Federal Rezerv para politikasını etkileyen olumlu makroekonomik faktörlere bağlanıyor. Özellikle mevcut ivme, Aralık 2022 için pozitif istihdam verilerinin ardından ortaya çıktı.

Çin'in uluslararası sınırları açması ile birlikte küresel enflasyonun yavaşlayacağına dair iyimserlik de yatırımcı duyarlılığını artırdı.

Bununla birlikte, piyasada Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve enflasyon verilerinin açıklanması öncesinde önümüzdeki günlerde bir miktar dalgalanma yaşanabilir. Bununla birlikte, enflasyonun pozitif olacağı ve Bitcoin'in yükseliş ivmesini sürdürmesine yardımcı olacağı yönünde bir beklenti var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.