Güncel

Bir bu eksikti! Maymun çiçeği virüsü yayılıyor!

Maymun çiçeği virüsü gittikçe yayılıyor. Koronavirüsün ardından yeni bir salgının daha ortaya çıkması bilim insanlarını endişelendiriyor.

Bir bu eksikti! Maymun çiçeği virüsü yayılıyor!

Koronavirüs ile ilgili karantinalar ve baskı kalkıyorken şimdi yeni bir salgın daha ortaya çıktı. Yeni bir salgın korkusuyla karşı karşıya olmamıza sebep olan maymun çiçeği virüsü Birleşik Krallık, ABD, Portekiz ve İspanya'nın ardından dört yeni ülkede daha bildirildi.

Son olarak Belçik'ya da sıçrayan virüs yeni bir salgınla karşı karşıya olup olmadığımızı sorgulatıyor. Koronavirüsten yeni kurtulmaya çalışırken karşımıza çıkan bu tehlike bilim insanlarını endişelendiriyor. Genellikle Afrika ülkelerinde görülen ve vakalarda %0-11 ölüm oranına sahip olan maymun çiçeği virüsü, sadece birkaç günde birden fazla Avrupa ülkesinde bildirildi.

Bir bu eksikti! Maymun çiçeği virüsü yayılıyor!

maymun virüsü

Bugüne kadar Birleşik Krallık, Portekiz, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bildirilen maymun çiçeği vakaları yayılmaya devam ediyor. Son olarak Belçika'da görülen hastalık yavaş yavaş Avrupa'da yayılıyor gibi görünüyor.

Belçika Bakım ve Sağlık Ajansı Joris Monenes, “Hastalık yalnızca yakın temas yoluyla bulaşıyor, kısa süreli temas yoluyla değil ama yine de dikkat etmeliyiz.” ifadelerini kullandı. Şu ana kadar 7 ülkede görülen maymun çiçeğinin aslında ne olduğu, etkileri, ne kadar ölümcül olabileceği gibi konular hala araştırılıyor. Ancak koronavirüsün ardından yeni bir salgının dünyayı ele geçirmesi hali hazırda kötü olan enflasyonu çok daha kötü etkileyecektir.

Yorumlar
Mk Ultra
Bakalım ülkemize ne zaman giriş yapacak? Turizm yoluyla elbette döviz açığını bir şekilde kapatmak uğruna
Cevapla
Mk Ultra
Afrika dan dünya ya hediye monkeypox kovid 19 la değişik bir şey olabilir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.