Güncel

Bir Çiftlik Bank vakası: Tanker Bank!

Çiftlik Bank’tan sonra şimdi de Tanker Bank çıktı. Birçok vatandaş dolandırıldı. İşte detaylar!

Bir Çiftlik Bank vakası: Tanker Bank!

Çiftlik Bank olayının ardından bu seferde aynı yöntemle kurulan Tanker Bank olayı ortaya çıktı.

5 yıl önce başlayan ve hayali tanker alıp hisse sahipleri adına çalıştıran dolandırıcı, topladığı 70 milyon lira parayla kayıplara karıştı. Tanker Bank mağdurları ise şimdi hakkını arıyor. ABD'den de büyük bir kitleyi kendisine bağlayan Tanker Bank'ın dolandırıcısı, her ay düzenli olarak hisse sahiplerine güven sağlamak için anlaşma yaptıkları kadar parayı elden kurye vasıtasıyla ödedi.

Mağdurlardan biri ise 175 bin TL yatırdığını belirterek isyan etti. 8 bin lirayı elden alan mağdur, son ayın parası gelmeyince diğer hisse sahipleri ile irtibata geçti. Diğer hisse sahiplerinin de parasını alamadığını öğrenen kullanıcı, Tanker Bank'ın sahibi ile irtibata geçmek istedi.

Çiftlik Bank yetmedi şimdi de Tanker Bank!

Dolandırıcının telefonunun kapalı olduğunu ve sosyal medya hesaplarının da dondurulduğunu fark eden vatandaşlar şimdi diğer mağdurlarla birlikte paralarını kurtarmak için dava açmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 60’a yakın sadece Giresun’un Yağlıdere ve Espiye ilçesinde mağdur bulunduğunu kaydeden vatandaşlar toplanan paranın ise 70 milyon lira olduğunu ileri sürdü. 

Anlaşılan vatandaşımız Çiftlik Bank sonrasında pek akıllanacak gibi durmuyor. Teknolojioku ekibi olarak üzülsek mi? üzülmesek mi? açıkçası biz de karışık duygular içerisindeyiz. Yapılan tüm uyarılara rağmen hala bu tarz oluşumlar inanan vatandaşlara umarız bu haber bir ders niteliğinde olur. 

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
Aslan
Ülke zaten sahipsiz, ülkeyi karaborsa, stokcu fırsatçı,dolandırıcısı, çökmüş, reisin yeni Türkiye si
Cevapla
Zan
Memlekette bu kadar öküz varken kırmızı et niye hala pahalı anlamıyorum
Cevapla
Sefser
Simdi o paralari elden alan kisiler birer masum kedi. Resmen devleti dolandir vergi kacir ve kacirana destek ver.sonra agla
Cevapla
ADNAN POLAT
KERİZ BANK NEZAMAN KURULACAK
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.