Güncel

Bir dev nasıl çöktü?

Philips daha fazla girişimleri olmayacaklarını açıkladı.

Bir dev nasıl çöktü?

Teknoloji piyasası öyle bir hal aldı ki küçük şirketler devleşirken bir zamanların dev şirketleri küçülmeye başladı.

Yeni gelen haberlere göre Philips, tüketici elektroniği hakkında daha fazla girişimleri olmayacaklarını açıkladı. Bu durum piyasadaki çalkantıyı doğruluyor. Philips, sahip olduğu ses, video, yan parçalar ve multimedya departmanlarını, 201.8 milyon dolara Japon bir firma olan Funai Electric Co.'ya sattı.


1359905596_1339004206philips.jpg

Bir dönemler tüketici elektroniğinin en önemli isimlerinden biri olan Philips Electronics, 1930'lardaki en büyük radyo sağlayıcısıydı. Ayrıca şirket 1960'lı yıllarda ilk defa kasetleri tanıttı ve 1970'lerdeyse ilk videokaset oynatıcıyı üretti.

Şirket 2011'in son çeyreğinde 218 milyon dolarlık kayıp yaşamıştı. Bu yıl aynı dönemde hesaplanan 482 milyon dolarlık kayıp, Philips'in bu piyasadan çekilmelerindeki en büyük rolü oynadı. Şirket şimdilik, tıbbi malzeme ve ışıklandırma sektörüne yatırım yapıyor.

Yorumlar
QWERTY
Trendleri takip edemezsen "kaliteli cihaz" uretsen de fayda etmez
Cevapla
Mürsel
merak etme sizin tras makinesinin garantisi icin hukumet ani bi kararla toplandi
Cevapla
mert
bize arcelik beko yeter yerli mali yurdum mali yurdum kazansin
Cevapla
m@p53
Apple bir süre daha idare eder ama nokia uçurumun tam eşilğinde. lumia 920 biraz hızını düşürsede istikamet değişmedi.
Cevapla
Misafir
bunlar hep yanlış hesaplamalar ve Pazarlamaların sonucu. Apple ve Nokia sıradaki çökecek firmalar. geçmişten ders Almayanın geleceğide olmaz. sandılarki bu devran böyle döner. Ne üretsek istediğimiz fiyata kakalarız. görmek istemedikleri acı gerçekleri eninde sonunda yaşıyorlar. Bir Firma bir kere gözden düştümü artık iflah olmuyor. Bu iphone yada Nokia alanlara ders olur belki.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.