Güncel

Bir Fatih projesi haberi de Mısır'dan geldi!

Mısır Türkiye'de uygulanan FATİH projesine benzer bir projeyi hayata geçiriyor!

Bir Fatih projesi haberi de Mısır'dan geldi!

Tüm dünyada açıklandığı ve hayata geçirildiği ilk günden beri bütün gözleri üzerine toplayan yeni FATİH projesi bildiğiniz üzre son derece olumlu eleştiriler almıştı. Geçtiğimiz günlerde FATİH projesine benzer bir projenin de Mısır'da uygulanacağı  duyuldu.

Türkiye'den farklı olarak FATİH projesi benzeri projelerini yine tabletler dolduracak fakat bu sefer ilköğretim öğrencileri yerine Üniversite öğrencilerine dağıtım yapılacak. Öğrencilere dağıtılacak olan tablet sayısının ise 10 bin adet olduğu belirtiliyor.  Henüz haberin detayları net bir şekilde belirmedi, nasıl dağıtılacağı konusundaki netlikler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

1335876693_university-students-get-aakash-tablet-for-free.jpg

Mısır Yüksek Öğrenim Bakanı Hüseyin Kaled, Mısır'da bir BT konferansı sırasında yaptığı açıklamada öğrencilere dağıtılacak yeni tabletler hakkında kullanıma teşvik konulu bir konuşma yaptı. Ne tür özelliklerde bir tabletin dağıtılacağı henüz netleşmedi, Türkiye'de uygulanmaya pilot okullarla başlanan yeni FATİH projesinden tek farkı yukarıda da belirttiğimiz gibi uygulanan öğrenci kesimi!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.