New York'un yeni en yüksek binası seçildi!

Bu bina New York'un en yüksek binası Empire State'in unvanını elinden aldı.

New York'un yeni en yüksek binası seçildi!

Bildiğiniz üzre gelinen teknoloji ve imkanlar sayesinde insanoğlu Allah'ın bahşettiği bu eşsiz dünyada yeni yapılar inşa etmeye son derece hızlı bir şekilde devam ediyor. Allah'ın insanlara sunduğu zekanın bir ürünü olarak karşımıza çıkan dev gökdelenler birer insan işçiliğinin adeta cevheri olarak karşımıza çıkıyorlar. Dev boyutları ve görkemleriyle görenleri büyüleyen bu binalara her zaman yenileri ekleniyor.

Son zamanlarda dünyanın en büyük gökdelenlerinin sıkça yer aldığı şehirlerden birine gidiyoruz, New York'a. Uzun zamandır en yük bina unvanını elinde bulunduran Empire State'in unvanı geçtiğimiz günlerde 541 metrelik Özgürlük Kulesi tarafından elinden alındı.Empire State'in boyu ise bildiğimiz üzre yaklaşık olarak 443 metre civarında idi. Yeni yapılan bu bina ile birlikte dünyanın sayılı yüksek gökdelenleri arasına girmeyi başardı.

Dünyadaki gökdelenler sıralamasına bakmak isterseniz:

1335875415_385850614738.jpg*Ufak bir hatırlatma yapacak olur isek, dünyanın en büyük yapısının Dubai'de bulunan Burç Halife'nin (Burj Khalifa), 828 metre unvanı elinde bulundurduğunu söleyebiliriz.

*O müthiş binayı görmek için fotoğrafın üstüne tıklamanız yeterli!