Güncel

Bir kripto para hamlesi de Avustralya'dan geldi!

Avustralya, kripto para birimlerini düzenleme konusunda büyük bir hamleye hazırlanıyor! Avustralya hükümeti, dijital para birimlerini de hedef alacak önemli bir ödeme sistemi reformu revizyonu planlarını açıkladı. 

Bir kripto para hamlesi de Avustralya'dan geldi!

Avustralya hükümeti, kripto para sektörünü düzenlemeyi planlayan birçok ülke gibi, dijital para birimlerini de hedef alacak önemli bir ödeme sistemi reformu revizyonu planlarını açıkladı.

Bir kripto para hamlesi de Avustralya'dan geldi!

News Australia'nın bildirdiğine göre, planlanan düzenlemeler temel olarak kripto vergilendirmesi, yatırımcı koruması ve dijital bankaların ve borsaların düzenlenmesine odaklanacak. 

Ülkenin Finansal Hizmetler Bakanı Jane Hume'a göre hükümet, çeşitli varlıkların benimsenmesinin artmasıyla birlikte tüm kripto oyuncularının düzenleyici bir ekosistemde hareket etmesini sağlamayı hedefliyor. Avustralya Maliye Bakanı Josh Frydenberg konu ile yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Hükümet, kripto paranızı bir tabloyu veya bir şirketteki hisseyi garanti edebileceğinden daha fazla garanti edemez ve etmemelidir. Ancak Avustralya borsalarının, emanetçilerinin ve komisyoncularının daha iyi, daha güvenli ve daha güvenli bir düzenleyici çerçeve içinde çalışmasını sağlayabiliriz” dedi.

Bir kripto para hamlesi de Avustralya'dan geldi! - Resim : 1

Avustralya'nın kriptoyu düzenleme niyeti, Maliye Bakanı Josh Frydenberg'in devletin yeni yasaları duyurmayı planladığını ima etmesinin ardından 2021'de ortaya çıktı.

Planlanan düzenlemelere uygun olarak hükümet, ödeme sektöründe reform yapmayı amaçlayan üç kritik belgeyi açıklayacak. Bir belge, gözetimin yanı sıra dijital varlıkların lisanslanmasıyla ilgili önemli oyunculardan görüş toplamayı amaçlıyor. 

Özellikle, Hazine'nin tavsiyelerinden biri, kripto borsalarını Avustralyalı yatırımcıların varlıklarını içeride tutmaya zorlamaktı.

Ayrıca belge, kripto sektörüyle ilgili referans şartlarını içerecek iki soruşturmanın sonucunu da ortaya çıkaracak. Soruşturma Avustralya'nın rekabet ve finans kurumları tarafından yürütülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.