Güncel

Bir Türk’ün dünyaya meydan okuduğu Netflix dizisi Into the Night

Şu aralar ülkemizde de hayli tutulan bir Netflix dizisi var. Into the Night. Dizinin tutulma sebebi ise Ayaz isimli Türk karakter. İşte detaylar.

Bir Türk’ün dünyaya meydan okuduğu Netflix dizisi Into the Night

Pandemi sürecinde insanların gözdesi haline gelen Netflix kısa süre önce yeni bir diziyi daha izleyicileriyle buluşturdu. Into the Night.

Oldukça fantastik bir hikayeye sahip olan dizi ülkemizde de hayli popüler oldu. Bu popülerliğin asıl neden ise dizide yer alan Ayaz isimli Türk karakter.

Bir Türk’ün dünyaya meydan okuduğu Netflix dizisi Into the Night

Netflix orijinal dizisi olan Into the Night, güneşin insanları öldürmeye başladığı bir zamanda sürekli gece içerisinde uçak yolcuğu yapan bir ekibin hikayesini konu ediniyor. Hikayede farklı milletlerden insanlar mevcut. Örneğin Osman isminde Faslı Müslüman bir karakter de var, Nato askeri olan bir İtalyan da. Lakin bu karakterler içerisinde şüphesiz en popüleri Ayaz isimli Türk karakter.

Bir Türk’ün dünyaya meydan okuduğu Netflix dizisi Into the Night - Resim : 1

Dizinin ilk bölümünden itibaren baskın bir rol üstlenen Ayaz, ülkesine laf söyletmeyen asabi bir karakter çizgisinde. Örneğin bazı sahnelerde Türkiye’ye yöneltilen hakaret vari sözleri şiddetle çözme yoluna gidecek kadar ülkesine sevdalı.

Dolayısıyla böyle bir karakterin dizide yer alıyor olması, Into the Night’ın ülkemizdeki popülaritesini arttırmış durumda.

Bir Türk’ün dünyaya meydan okuduğu Netflix dizisi Into the Night - Resim : 2

6 bölümden oluşan Into the Night sürükleyici hikayesi ile bir çırpıda bitirebileceğiniz bir dizi olmuş. Elbette ikinci sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz. Umarız Ayaz ikinci sezonda da baskın kimliğiyle ön saflardaki yerini terk etmez.

Bu arada Ayaz karakterine daha önce Hakan Muhafız dizisinde de rol alan Mehmet Kurtuluş’un hayat verdiğini hatırlatalım.

Yorumlar
Turab
Yorumu yazan arkadaş filme nerenle baktın, yada kim söyledi, klasik bir konu Türk herzaman kötü aşağılık adi teröristtir diye, o oynayan adamada yazıklar olsun, belcikada meşhur birisin ama biraz kendine ırkına sahip çık terbiyesiz adam, netflix 'in üç senedir abonesiyim çıkardığı 100 film veya dizilerin ikisi güzel 98 çöp, iptal edip ınternetten korsan bakacağım
Cevapla
Hüseyin
İzlemeden haber yapmışsınız adam pezevenk😂😂😂
Cevapla
Deniz
Çok kötü bir dizi daha heyecanlı sahneler olabilirdi. ama hep uçak seneryo aynı dönüyor aşağı inip erzak al yola devam et ..
Cevapla
nabacan
Tamam beyler rahat olun izlemiyorum soğudum diziden
Cevapla
Erhan
Dizide Ayaz, terörist oldu, kadın satıcı oldu, katil oldu, dahası insan kaçakçısı oldu, ve bunları fakirlikten dolayı yaptığını söyledi. Bu kadar iyi temsil edilemezdi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.