Güncel

İtalya’dan heyecanlandıran haber! Koronavirüs aşısı bulundu iddiası!

İtalya’dan tüm dünyayı heyecanlandıracak bir haber geldi. İddiaya göre koronavirüs aşısı bulundu ve fareler üzerinde denenmeye başlandı!

İtalya’dan heyecanlandıran haber! Koronavirüs aşısı bulundu iddiası!

Tüm dünyada hayatı durma noktasını getiren ve insan yaşamını ciddi boyutlarda tehdit eden koronavirüs, etkisini sürdürmeye devam ediyor. Kimi ülkelerde yayılma hızı bir nebze olsun azaltılan salgının bir türlü istenilen seviyeye indirilememiş olması ise büyük bir endişe uyandırıyor. Güney Kore’de yapılan karantina uygulamaları ve alınan ciddi önlemler sonrasında vaka sayısı tek hanelere düşmüştü, ancak bugün görülen 34 yeni vaka ikinci dalga tehlikesini gün yüzüne çıkardı.

İtalya’dan heyecanlandıran haber! Koronavirüs aşısı bulundu iddiası! - Resim : 1

İtalya’dan heyecanlandıran haber! Koronavirüs aşısı bulundu iddiası!

İkinci ve üçüncü dalga tehlikeleri kafalarda soru işareti bırakırken, dünyanın gözü bir anda İtalya’dan gelen iddialara çevrildi. Ortaya atılan iddialara göre aşı bulundu ve fareler üzerinde denenmeye başlandı. Hatta ve hatta bazı iddialar, fareler üzerinde denenmeye başlanan bu aşıların olumlu sonuçlar verdiğini bizlere söylüyor. Ayrıca söz konusu aşı çalışmasının şu ana kadar en gelişmiş çalışma olduğu dahi ifade ediliyor.

Koronavirüs şu anda dünya genelinde 4 milyondan fazla kişiye bulaştı ve 279 binden fazla kişinin de hayatını kaybetmesine sebep oldu. Ayrıca toplamda 1 milyon 380 bin kişi de hastalıktan kurtularak taburcu edildi. Salgın için şu anda geliştirilmiş tam bir tedavi yöntemi bulunmuyor ancak iyileşen hastalardan alınan kan ile beraber plazma tedavisi yöntemi şimdilik öne çıkıyor.

Yorumlar
Alamanyadan
Bu habere yorum yapmıştım ama görüyorumki seviyeli düzeyli bir eleştiri olmasına rağmen yayınlamamışsınız.sizi ciddi bir teknoloji haber sitesi sanıyordum ama eleştriye açık olmayanların büyümesi mümkün değil.yazık şaşırdım açıkcası
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.