Güncel

Bir yasak daha! Google+ Türkiye'de yasaklandı

Google'ın sosyal ağı Google Plus'a erişim mahkeme kararıyla engellendi.

Bir yasak daha! Google+ Türkiye'de yasaklandı

Son zamanlarda Twitter ve ardından Youtube’a erişim yasağı gelmiş ve bu yasaklar büyük yankı uyandırmıştı. Şimdi gelen haberlere göre TİB, mahkeme kararı ile dev arama motoru Google’ın sosyal paylaşım hizmeti Google Plus’a Mahkeme kararı ile erişimi engelledi.

Haberlere göre kullanıcılar, DNS ayarlarını değiştirmeden veya VPN uygulamalarını kullanmadan plus.google.com adresine giremiyor. BTK'nın internet sitesi sorgulama sayfasına bakıldığında TİB'in site üzerinde idari tedbir uyguladığı ortaya çıktı.

1402562487_plus.jpg

Sorgulama sonucunda "5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (plus.google.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın 10/06/2014 tarih ve 490.05.01.2014.-113227 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır." Yazıyor.

Tedbir kararı 10 Haziran itibari ile verilmiş ancak neden verildiğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.