Bir zamanların efsanesi HTC Metaverse telefonunu tanıttı: HTC Desire 22 Pro!

Eski zamanlarda kaliteli telefonlarıyla gönüllerde taht kuran HTC akıllı telefon piyasasına ayak uyduramayıp resmen kaybolmuştu. Firma çılgınlaşan Metaverse evrenine yeni tanıttığı akıllı telefonu ile resmen adım atıyor. Desire 22 Pro telefonu Metaverse evrenine uyum sağlıyor. İşte detaylar.

Bir zamanların efsanesi HTC Metaverse telefonunu tanıttı: HTC Desire 22 Pro!

HTC, söz verdiği gibi, Metaverse'i ele geçirmesi üzerine inşa edilmiş yeni bir akıllı telefon tanıttı. Telefonun en büyük özelliği, HTC'nin bu yılın başlarında tanıttığı metaverse ekosistemi Viverse ile olan bağlantısı. Şirket, kullanıcının telefonun tarayıcısını kullanarak Viverse topluluklarını ziyaret edebileceğini veya sanal gerçekliği keşfetmek için HTC Vive Flow başlığıyla eşleştirebileceğini söylüyor.

HTC Desire 22 Pro kesinlikle orta sınıf bir telefon. Qualcomm'un Snapdragon 695 5G SoC'si tarafından desteklenen 120Hz'de çalışan 6,6 inçlik bir ekrana (1.080 x 2.412 piksel) ve 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı gibi temel özelliklere (microSD kart ile genişletilebilir) sahip.

HTC'den Metaverse odaklı akıllı telefon

Arka tarafta, f/1.79 diyafram açıklığına sahip 64 megapiksel sensör, f/2.4 diyafram lensli 13 megapiksel kamera ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip 5 megapiksel derinlik algılayıcı lensten oluşan üçlü bir kamera dizisi bulunuyor.

HTC Metaverse odaklı yeni modelini tanıttı: HTC Desire 22 Pro!

Diğer özellikleri arasında 32 megapiksel f/2.0 ön kamera, NFC, Bluetooth 5.1, 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi (2.4 ve 5 GHz), USB-C bağlantısı ve 4520 mAh pil yer alıyor. Kablosuz şarj ve ters kablosuz şarjı destekleyen cihaz kutudan çıktığı haliyle Android 12 ile gelirken, sıvı ve toza karşı IP67 derecesini de destekliyor.

Telefonun metaverse uyumluluğunun nasıl görüneceğini tahmin etmek için henüz çok erken. Birçok şirket Metaverse'de lider platform sağlayıcısı olmak için birbirleriyle yarışıyor. Ancak HTC bu konuda bir adım daha önde gibi görünüyor. Çünkü firmanın hali hazırda büyük bir sanal gerçeklik tecrübesi söz konusu.

HTC Desire 22 Pro, Tayvan ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere belirli pazarlarda ön siparişe açılmış durumda (Ön sipariş linki). Fiyatlandırma, 1 Ağustos'ta gönderilmesi planlanan ilk sipariş partisiyle birlikte 399,00 £ (yaklaşık 487 $- 8.111 ₺)'dan başlayacak.