Güncel

HTC yükselişte! Efsane geri döndü!

Bir zamanların oldukça popüler markası HTC, uzun bir aradan sonra ufak bir büyüme yaşadı.

HTC yükselişte! Efsane geri döndü!

HTC, akıllı telefonlarıyla bir zamanlar oldukça popülerdi, ancak pazara giren yeni modeller ile rekabet etme konusunda başarısız olmuştu. 2019 yılından bu zamana kadar düşüşte olan firma, 2020 yılının Kasım ayında ilk kez yükselişe geçti.

Bu yükseliş çok büyük olmasa da, şirket için umut verici bir gelişme oldu.

HTC uzun bir aradan sonra yükselişe geçti!

HTC, Kasım ayı için 19.7 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Şirket geçtiğimiz yıl Kasım ayında ise 19.5 milyon dolar gelir elde etmişti. Böylelikle uzun süredir düşüşte olan HTC, gelirinde neredeyse yüzde 1'lik büyüme yaşamış oldu.

Diğer firmalarla karşılaştırıldığında aslında çok yüksek bir gelir değil. Ancak şirket Ekim ayında 15,1 milyon dolar gelir elde edebilmişti. Bununla karşılaştırıldığında oldukça iyi bir yükseliş diyebiliriz. 2020 yılının Kasım ayına kadar HTC'nin toplam geliri ise 210 milyon dolar oldu. Geçen yıla oranla şirket toplam gelirinde neredeyse yüzde 44.8'lik bir kayıp yaşamış. Şirketin 2019 yılı toplam geliri 320 milyon dolardı. Ancak yine de önümüzde daha Aralık ayı bulunuyor. Şirketin geçen yılki gelirini elde etmesi imkansız olsa da en azından aradaki fark biraz kapatılabilir. 

HTC yükselişte! Efsane geri döndü! - Resim : 1

2021 yılına bakıldığında, HTC'nin VR ürün serisine odaklanacağı tahmin ediliyor. Ayrıca şirket daha fazla 5G akıllı telefonda piyasaya sürebilir. Ancak bu aşamada şirketin gelirinde büyük bir etki yaratması pek olası görünmüyor.

5G
Yorumlar
Doğru
Htc UPlay serisi yüksek radyasyon ve manyetik alan yüzünden insanlığa büyük zarar vermiştir.0.6 yazan sar değerleri 10 -15 w/g arasıdır.
Cevapla
DeDe
Google'ın politikaları yüzünden Hatice kendisini zor toparlar. Geçtiğimiz 3 5 yıl önce bi ortaklık olmuştu, bilmem hatırlarmısınız. Bence bunun çok etkisi var. Dünyanın en iyi Android mobil şirketi birden bu hala gelsin ki. Hiç mantıklı değil. En stabil çalışan android sistemi idi.
Cevapla
Can
İnatla yıllarca HTC kullanmış birisi olarak söylemek gerekirse, HTC maalesef hiçbir zaman popüler olamadı. Çok iyiydi. Samsung ile yarıştığı, One M7 zamanları efsaneydi güya ama telefon hatalıydı, kamera pembleşme sorunu vs. Eminim çoğu kişi de tekrar almaya yanaşmadı ondan sonra. Ben yinede HTC 10'u da aldım. Allah'ı var o bence çok iyiydi ama iş işten geçmişti. Eline gelen şansları kullanamadı, popüler olamadılar. Google Pixel'leri Google ile ortak yapıyorlar bence bu olmasa batabilirlerdi bile. En azından tecrübelerini Google marketing'i altında toplayarak başarısız oldukları reklam ve satış işinde Google'ın kanatlarına girmiş oldular. HTC hayatımda gördüğüm en yaptığı işi satamayan firmalardan :D
Muzaffer
Bir firma düşün android dünyasının babası en büyük olmuş alıp götürecek piyasayı ama öyle hatalar yapıyor ki akıllara zarar ve yaptığı hatalarda ısrar ediyor yetmiyor fiyatları iPhone dan bile yüksek tutuyor ve sonuç hala var olması bile başarı bence
Cevapla
Öz G@kko
Heytisi den bi cacik olmaycagini düşünim
Cevapla
Serhat
Evet ben de öyle düşünüyorum.
Salih
Ne yükselişi.. U 11 modelini kullanıyorum hala Android 9 var hala güncelleme gelmedi
Cevapla
Can
Gelmez artık ona. Bir kere HTC bitik firma, uğraşmıyor artık böyle. Eli sıcak olan telefon firmalarından alırsan telefonu daha uzun süre güncelleme alabilirsin (mesela Huawei, Xiaomi falan) 2017'de çıkan bir telefon üstelik HTC, bekleme hiç software falan artık...
picasso16
gözün doysun adamlar 3 ana güncelleme verdiler daha ne olsun?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.