Güncel

Birleşik Arap Emirlikleri astronot arıyor!

Geçtiğimiz günlerde Mars'a kuracağı üs projesini resmen duyuran Birleşik Arap Emirlikleri, astronot alımları için ilk adımı attı.


Astronotluk hayali kuranlar için artık NASA, Avrupa Uzay Ajansı veya Rus Uzay Ajansı dışında başvurulabilecek bir kurum daha var. Geçtiğimiz günlerde Mars'a kuracağı üsse ait projesini duyuran Birleşik Arap Emirlikleri, astronot adaylarına yönelik bir çağrı yaptı ve başvurular resmen başladı.

Çağrıda, astronot adaylarının üniversite mezunu olmaları gerektiğinin altı çizildi. Başvurusu kabul edilen astronotların 2019 yılında eğitimlere başlayacağı bilgisine de yer verildi.

Birleşik Arap Emirlikleri  100 yıl içersinde Mars'a bir kent kurmak istiyor. Birleşik Arap Emirlikleri 136 milyon dolar maliyetli projeyi geçtiğimiz günlerde resmen duyurmuştu. 600 bin kişinin yaşaması planlanan kentte, Hyperloop taşıma sistemi de yer alacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.