Birleşme de Ethereum'u kurtaramadı! Fiyatı %15 düştü!

Ethereum'un fiyatı, yükseliş beklentisine rağmen birleşmeden sonra %15 düştü!

Birleşme de Ethereum'u kurtaramadı! Fiyatı %15 düştü!

Tarihi Merge yükseltmesinden geçtikten sonra, olayın Ethereum fiyatı için yükseliş olarak lanse edilmesine rağmen Ethereum ( ETH ) değeri düzelmeye devam etti. Düşüş, piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto para biriminin, hakim olan depresif piyasa koşullarına rağmen toparlanma belirtileri göstermesinin ardından geldi. 

Birleşme de Ethereum'u kurtaramadı! Fiyatı %15 düştü!

Basın zamanında Ethereum, Merge yükseltmesinin resmi olarak yayınlandığı 15 Eylül'de kaydedilen 1.600 dolarlık fiyattan yaklaşık %15 düşüşle 1.360 dolardan işlem görüyordu. 

Birleşme beklentisinin etkisi, fiyatın durgun göründüğü Haziran ayına göre Ethereum'un yaklaşık %85 ​​arttığını gördü.

Birleşme de Ethereum'u kurtaramadı! Fiyatı %15 düştü! - Resim : 1

Ethereum 1 yıllık fiyat tablosu. CoinMarketCap.

Ethereum'un performansı, ilginç bir şekilde, o zamandan beri 20.000 doların üzerinde kalmak için mücadele eden Birleşme öncesinde Bitcoin'i ( BTC ) gölgede bıraktı. Ancak yükseltmeden sonra Bitcoin sadece yaklaşık %3 düştü.

Kripto araştırma platformu Kaiko şunları kaydetti:

“Birçoğunun eter fiyatı için olumlu bir hafta olması beklenirken, başarılı bir Birleştirme, haftada yaklaşık %25'lik önemli bir satıştan önce sona erdi.”

Birleşme de Ethereum'u kurtaramadı! Fiyatı %15 düştü! - Resim : 2

Bitcoin ve Ethereum fiyat tablosu. Kaynak: Kaiko.

Bu satırda, Ether'in düşüşünün temel tetikleyicileri olarak birkaç faktör öne çıktı ve çoğunluk Birleştirme'yi 'söylenti satın al, haberi sat' olayı olarak sınıflandırdı. 

Örneğin, kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares'in baş strateji sorumlusu Meltem Demirors , yatırımcıların Ethereum'da önemli bir ralli beklememesi gerektiğini ve yüksek enflasyonlu hakim piyasa koşullarının merkezi olmayan finans ( DeFi ) kriptosuna sermaye girişini engelleyebileceğini belirtti.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.