Yeni kripto para birimlerinin sayısı şaşırttı!

Titrek piyasalara rağmen yeni kripto para birimlerinin sayısı 21.000'i aştı!

Yeni kripto para birimlerinin sayısı şaşırttı!

2022'nin başlangıcından bu yana yaşanan önemli dalgalanmaya rağmen, geliştiriciler kendileri için potansiyel kârlardan bir parça kapmak amacıyla durmaksızın yeni paralar çıkarmaya devam ettikçe, kripto para birimi sektörü genişlemeye devam etti.

Yeni kripto para birimlerinin sayısı şaşırttı!

CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, 20 Eylül itibariyle toplam kripto para birimi sayısı 21.022 olarak gerçekleşti. Bu verileri bir web arşiv aracıyla birleştiren Finbold, kripto para piyasasının 19.938 dijital varlığa sahip olduğu 20 Haziran'dan bu yana üç ayda coin sayısının 1.084 veya %5.44 arttığını belirleyebildi.

Yeni kripto para birimlerinin sayısı şaşırttı! - Resim : 1

20 Eylül 2022'deki toplam dijital varlık sayısı. Kaynak: CoinMarketCap

Aynı zamanda, gözlemlenen dönemde kripto borsalarının sayısı aslında azaldı. 20 Haziran'da 528'den üç ay sonra 510'a çıktı, bu da pazarın toplam 18 kripto borsasını kaybettiği anlamına geliyor ve bu da %3.41'lik bir düşüşü temsil ediyor.

Genel pazar atmosferi

Bu arada, yeni rakamlar, genel kripto piyasasının, Finbold'un bildirdiği gibi, tek bir hafta içinde piyasa değerinden 165 milyar dolar sızarak son iki ayın en düşük seviyesine inerek 165 milyar dolarla sonuçlanan belirsizlik döneminden kurtulmaya çalışırken geldi.

Basın zamanında, kripto para piyasası değeri gün içinde %2,6 oranında iyileşti ve şu anda 932,94 milyar dolar seviyesinde bulunuyor ve CoinMarketCap verilerine göre 18 Eylül'de kısa bir süreliğine kendini bulduğu 666,72 milyar dolardan %39,93'e yükseldi.

Yeni kripto para birimlerinin sayısı şaşırttı! - Resim : 2

Düşüş piyasası titreşimleri, 2022'nin üçüncü çeyreğine kadar yıldan yıla (Yıllık olarak) %55 azalan kripto ticareti ve kripto cüzdan uygulaması indirmelerinde bir düşüşe neden oldu.

Bununla birlikte, değer, sosyal takip, finansman ve çevrimiçi görünürlük gibi faktörleri dikkate alan  genel fintech endeks puanlarına göre, 2022'deki en etkili 10 fintech kuruluşunun yarısı kripto şirketleridir.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.