Güncel

BiTaksi ve Fiat’tan koronavirüse karşı kabinli taksi projesi

BiTaksi ve Fiat güçlerini birleştirerek, Türkiye’deki ilk ‘Kabinli Taksi’ projesini hayata geçirdi.


Tofaş ArGe Merkezi’nde, sürücüleri ve yolcuları koronavirüs tehlikesinden koruyacak özel bir izolasyon sistemi geliştirildi. Buna göre, aracın sürücü ve yolcu bölümlerini birbirinden tamamen ayıran panel, bağımsız hava filtreleriyle destekleniyor.

Böylece, klima sistemindeki hava alışverişi de filtrelenmiş oluyor. Kullanılan filtre, 0,05 mikron boyutunda mikroorganizmaları ve partikülleri tutabildiğinden, 0,10 mikron boyuta sahip Kovid-19 virüsünün de geçişine engel oluyor. Üzerindeki aktif karbon ve organik katmanlar sayesinde de alerjen ve mikroorganizmaların geçiş riskini minimize ediyor.

BiTaksi ve Fiat’tan koronavirüse karşı kabinli taksi projesi

Proje çerçevesinde yolcular, BiTaksi uygulamasının ana ekranından, 'Kabinli' seçeneğini seçtiklerinde ve 'BiTaksi Gönder'e tıkladıklarında en yakındaki Kabinli Taksi yolculara ulaşacak. Kabinli Taksi ile ilgili detaylı bilgiye ana ekranda bulunan (i) simgesinden ulaşılabilecek. Üstelik 'Kabinli Taksi'lerin sarı klasik taksiler ile herhangi bir fiyat farkı bulunmuyor. Proje kapsamında ilk 100 araç için panel montajı BiTaksi tarafından gerçekleştirildi. Bu 100 araç bugün itibarıyla İstanbul'da hizmete başladı.

İsteyen sonradan da taktırabilecek

Ayrıca sadece İstanbul ve Ankara’da değil, tüm Türkiye’deki ihtiyaç duyan Egea sahipleri, Fiat bayi ve yetkili servislerine giderek bu koruma panellerini satın alıp otomobillerine montajını yaptırabilecekler. Bu kabin sisteminin fiyatı ise KDV ve montaj işçiliği dahil 2 bin 500 TL olacak.

Yorumlar
yakup
arka koltukda müşterinin rahat olacak şekilde oturma pozisyonu yok bağdaş kurup oturacak galiba bu sistem istanbulda başlasa bile çok fazla tutulmaz dediğim gibi arka koltuğun dizaynı değişmeli müsterinin ayaklarını koyacak yeri bile yok bu dizaynda
Cevapla
Vatandaş
arkada oturanın ayağını koyacak yer yok. sanırım bağdaş kurup gidecek müşteri.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.