Mobil

Samsung da Apple'a özendi: Kutudan şarj cihazı çıkmayabilir

Apple'dan sonra Samsung'un da cep telefonu kutusundan şarj aletini çıkarmayı planladığı iddia edildi.


Geçtiğimiz günlerde teknoloji gündemine bomba gibi düşen bir iddia ortalığı karıştırmıştı. Buna göre Apple'ın iPhone 12 modelinde kutudan şarj aleti ve şarj kablosu koymayacağı iddia edilmişti. Henüz doğrulanmayan bu iddianın üzerinden çok geçmeden Samsung cephesinden de benzer bir hamlenin geleceği iddiası ortaya atıldı.

Samsung da Apple'a özendi: Kutudan şarj cihazı çıkmayabilir

Şimdilik iddia olarak ortaya atılan bu bilgiye göre maliyetlerden kısmayı ve elektronik atık sayısını azaltmayı planlayan marka önümüzdeki yıldan itibaren üreteceği cep telefonlarında kutuya şarj cihazı koymayacak.

Kore merkezle SamMobile sitesinde yayınlanan iddiaya göre marka maliyetleri düşürmek için bu tarz bir adım atacak. Özellikle pahalı ürünlerde uygulanması düşünülen bu hamle ile beraber akıllara 'kutudan şarj cihazı çıkmayınca kullanıcı farklı adaptörleri mi kullanmak zorunda kalacak' sorusu geliyor.

Bu sorunun yanıtı kritik. Zira günümüzde birçok cep telefonu farklı standartlarda adaptörle geliyor. Örneğin X markasının adaptörü Y markası için uyumlu olmayabiliyor. Ya da Y markasının telefonu yüksek güçlü şarj destekliyor ama kullanıcının elinde o tarz adaptör yoksa hızlı şarj edemeyeceği anlamına geliyor.

Yani adaptör çıkmaması firmalar için bir kolaylık olsa da özellikle Android ekosistemi için büyük bir sıkıntı olacağı anlamına geliyor. Elbette bu haberlerin iddia olduğunu ve kesin bilgi olmadığının altını çizmek isteriz.

Yorumlar
yakup
telefona para veriyosun üstelik içindeki ekipmanları tam olsun eksiksiz olsun isteriz samsung firmasında böyle bişii beklemezdim şarj cihasız telefonmu olur çok saçma bişii aynen şeye benziyor televizyon alıyom içinde kumandası çıkmayabilir telefon ve kutunun içindeki ekipmanları bir bütün olarak satılır
Cevapla
erdal
Bizde protesto edecez. Almayarak. Üreticilerin değil Tüketicilerin dediği olur.
Cevapla
İsmail
Zaten dandik şarj cihazı veriyoladı vermeseler nolur
Cevapla
sebastiyan
keriz miyiz almayız ne bu be geri zekalı değilsen almazsın
Cevapla
İsmet
Parasını verelim içinden telefonda çıkmasın.Tam sömürsünler bizi , hala da bunlara prim yaptırıyoruz.Gereksiz tüketim olmasa ihtiyacın uzerinde alışveriş yapılmasa bunlarda fiyatları bu kadar yukarı çekemezler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.