Güncel

Bitcoin 2023'ün en iyi performans gösteren varlığı oldu!

Goldman Sachs, Bitcoin'i 2023'ün en iyi performans gösteren varlığı olarak sıraladı!

Bitcoin 2023'ün en iyi performans gösteren varlığı oldu!

Birden fazla iflas ve dolandırıcılık soruşturması da dahil olmak üzere kripto para sektörünün 2022'de yaşadığı büyük aksiliklere rağmen, bankacılık devi Goldman Sachs, Bitcoin'i ( BTC ) bu yıl dünyanın en iyi performans gösteren varlığı olarak sıraladı.

Bitcoin 2023'ün en iyi performans gösteren varlığı oldu!

Bitcoin'in eski vokal eleştirmenlerinden Goldman Sachs'ın yıllık varlık getirisi raporuna göre, bir ekran görüntüsüne göre ilk kripto para bu yıl S&P 500, altın, emlak ve Nasdaq 100 gibilerinden daha iyi performans gösterdi. (Documenting Bitcoin tarafından 23 Ocak'ta paylaşıldı)

Bunun da ötesinde BTC, MSCI gelişen piyasalar endeksi, MSCI gelişmiş piyasalar, enerji, bilgi teknolojisi (BT), finans, 10 yıllık ABD Hazinesi, sağlık hizmetleri, kamu hizmetleri, malzemeler, ham petrol, temel tüketici ürünleri ve çok daha fazlasını geride bıraktı.

BTC üstün sonuçlar

Gerçekten de amiral gemisi merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı, toplam getiride %27'nin üzerinde ve 3,1'lik riske göre ayarlanmış oranıyla bu listede ilk sırayı alıyor ve Goldman Sachs'ın Global Investment grafiğine göre aşağıdaki varlıklar çok geride.

Bitcoin 2023'ün en iyi performans gösteren varlığı oldu! - Resim : 1

Goldman Sachs YTD mutlak ve riske göre ayarlanmış getiriler. Kaynak: Bitcoin'i Belgelemek

Bir hatırlatma olarak, Goldman Sachs, yıllarca süren kripto şüpheciliğinin ve ilk dijital varlığa yapılan eleştirinin ardından 2021'in başlarında getiri raporuna Bitcoin'i ekledi ve 2022'nin ikinci çeyreğinde yüksek net değerli müşterileri için kripto hizmetlerinin sunulmasına yol açtı.

Bitcoin fiyat analizi

Diğer yerlerde Bitcoin, baskı zamanında 22.546 $'dan el değiştiriyordu, bu da önceki 24 saatte %1,65'lik bir düşüşü temsil ediyor, ancak yine de yedi gün öncesine göre %6,57 ve aylık grafiğinde %33,87'lik bir kazanç sağlıyor.

Bitcoin 2023'ün en iyi performans gösteren varlığı oldu! - Resim : 2

Bitcoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Piyasa değeri şu anda 433,88 milyar dolar olup, bu göstergeye göre JPMorgan Chase, Bank of America ve Wells Fargo dahil olmak üzere dünyanın önde gelen tüm geleneksel finans kuruluşlarını geride bırakmaktadır.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.